Dzisiaj jest: 21.2.2019, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

OldTown Festival – 3,2,1 START

Dodano: 7 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Postapokaliptyczne klimaty na lotnisku w Kluczewie.

OldTown Festival – 3,2,1 START
W dniu wczorajszym do gabinetu prezydenta wdarli się zamaskowani osobnicy, którzy oficjalnie wręczyli zaproszenia na największą grę fabularną w Europie. To oznacza, że czas na najoryginalniejszą imprezę regionu - postapokaliptyczny plenerowy OldTown Festival. 13 lipca 2018, czyli dzisiaj na lotnisku w Kluczewie rusza kolejna edycja tego festiwalu. Znów w okolice Stargardu przyjadą miłośnicy dobrej zabawy w klimacie rodem z gry Fallout.

OldTown Festival
OldTown Festival to gratka dla miłośników postapokaliptycznych klimatów z  LARP-em w tle (z ang. live action role-playing), czyli gry w której uczestnicy wspólnie tworzą i przeżywają opowieść odgrywając różnego rodzaju role w ramach ustalonego świata fikcyjnego. Do tego zabawy, konkursy, muzyka, świetne auta, dopracowane stroje i mnóstwo maniaków. Na OldTown Festival pojawiają się ludzie z całego świata.

100 lat później, w świecie zniszczonym przez wojnę nuklearną ludzkość stara się przeżyć. Na starcie festiwalu uczestnicy przygotowują się do wielkiej gry: są warsztaty aktorskie, tworzenie specyficznego klimatu świata, albo jak zrobić broń czy pancerze. Później przez kilkadziesiąt godzin trwa gigantyczna gra – wspomniany LARP. Uczestnicy mają swoje postacie, z którymi wchodzą do gry. I tak się ta zabawa kręci.

Festiwal stale się rozwija, a uczestnicy bardzo chwalą miejsce w którym się on odbywa. Ogromny teren lotniska w Kluczewie oddalony od „współczesnych” zabudowań idealnie się do tego nadaje. Coroczny festiwal korzystnie wpływa również na rozpoznawalność Stargardu i okolic.

Na tegoroczny festiwal zaproszenie dostał również prezydent Stargardu Rafał Zając. Podczas czwartkowego codziennego kolegium sprawozdawczego, do gabinetu „wdarli” się zamaskowani osobnicy. Jak się okazało, wręczyli oni władzom miasta zaproszenia na tegoroczną edycję festiwalu, a ci zadeklarowali się, że odwiedzą teren festiwalu – jak donosi oficjalna strona miasta.

A my mieszkańcy miasta możemy spodziewać się wielu przybyszów z „przyszłego świata” na ulicach Stargardu.

Galeria przygotowań do Oldtown Festival 2018
Galeria z OldTown Festival 2017
Galeria z OldTown Festival 2017 cz.2

OldTown z wizytą na ulicach Stargardu 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny – Glissando na ślizgawce. GALERIA