Dzisiaj jest: 21.2.2019, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Uwaga na burze i nawałnice!

Dodano: 7 miesięcy temu

Zachowajmy ostrożność!

Uwaga na burze i nawałnice!

Przed gwałtownymi burzami, którym towarzyszyć mają porywy wiatru oraz intensywne opady deszczu, ostrzega Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. Z komunikatu szczecińskiego Biura Prognoz  IMGW wynika, że zmiany pogody mieszkańcy Stargardu oraz miejscowości gmin Powiatu Stargardzkiego, mogą spodziewać się już od tej chwili. Gwałtowne fronty burzowe przechodzić mają nad  terenem powiatu przez najbliższe 12 godzin. Czeka nas więc niespokojna noc i czwartkowy poranek.
 

Zgodnie z komunikatem IMGW, należy spodziewać się opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Lokalnie prognozowana intensywność opadów, może wynieść od 30 do 40 mm na mkw. Towarzyszyć im mają burze z porywami wiatru do 70 km/ h.
 

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego przypomina o zabezpieczeniu okien i drzwi w domach i mieszkaniach, oraz usunięciu zbędnych rzeczy z balkonów, które mogłyby zostać porwane przez wiatr, stwarzając bezpośrednie zagrożenie. Pamiętajmy też, aby podczas gwałtownej burzy odłączyć od sieci zasilającej sprzęt rtv i agd. To właśnie wyładowania atmosferyczne, które mogą mieć miejsce w pobliżu, zagrażają bezpośrednio domowym instalacjom i  elektronice. Kierowcy natomiast nie powinni parkować aut w pobliżu drzew.
 

Biorąc pod uwagę ostatnie upalne tygodnie, czekające nas zjawiska atmosferyczne lokalnie mogą przybrać gwałtowny charakter. Służby odpowiedzialne za usuwanie skutków nawałnic, przez najbliższą dobę pozostają w stanie gotowości.
 

Zachowajmy ostrożność!

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny – Glissando na ślizgawce. GALERIA