Dzisiaj jest: 21.2.2019, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Spotkanie w sprawie seniorów

Dodano: 7 miesięcy temu

W miniony piątek w Urzędzie Miejskim w Stargardzie odbyło się spotkanie Zespołu Doradczego Prezydenta Miasta Stargardu ds. SENIORÓW.

Spotkanie w sprawie seniorów

Podczas posiedzenia Komendę Powiatową Policji w Stargardzie reprezentowali stargardzcy dzielnicowi.

W spotkaniu udział wzięli Z-ca Prezydenta Miasta Stargard, przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża, Emerytów i Rencistów Policyjnych, Stowarzyszenia Potrzebny Dom w Stargardzie, Uniwersytetu Trzeciego wieku, Związku emerytów i Rencistów.

Celem spotkania było omówienie funkcjonowania Rady ds. Seniorów, a także problemów z którymi borykają się stowarzyszenia.

 

Podczas narady rozmawiano również o priorytetach związanych z organizacją III Stargardzkich Dni Seniora, które odbędą się w dniach 17 – 23 września 2018 roku.

Spotkania takie mają na celu dostosowanie działań administracji miejskiej do potrzeb seniorów poprzez rozpoznawanie, inicjowanie przedsięwzięć, opracowanie programów, a także organizowania pomocy w zakresie aktywności osób starszych.
 

Zadaniem zespołu doradczego jest również opracowanie zasad obiegu informacji w celu zapewnienia seniorom dostępu do informacji związanych z wydarzeniami kulturalnymi, rozrywkowymi na terenie naszego powiatu.
 

Stargardzcy dzielnicowi realizując program „Bezpieczny Senior” podczas swojej służby na co dzień spotykają się z osobami starszymi na terenie naszego powiatu prowadząc profilaktykę dotyczącą między innymi kontaktu z osobami obcymi, oszustw na wnuczka, policjanta czy też hydraulika. Dużą uwagę podczas takich spotkań stargardzcy dzielnicowi poświęcają bezpieczeństwu w ruchu drogowym

Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny – Glissando na ślizgawce. GALERIA