Dzisiaj jest: 21.2.2019, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Nowa sala dla "Piątki"- drugie podejście

Dodano: 7 miesięcy temu
Redakcja poleca!

We wtorek, 10 lipca mija drugi już termin przetargu ogłoszonego przez Starostwo Powiatowe w Stargardzie, którego celem jest wybór wykonawcy budowy sali sportowej dla Zespołu Szkół Nr 5.

Nowa sala dla "Piątki"- drugie podejście

W poprzednim postępowaniu nie złożono żadnej oferty. Na budowę sali  Powiat Stargardzki otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, który stanowi część Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej.
 

 Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 5 przy ul. Tańskiego, na swoją nową salę sportową czekają od dawna. Inwestycja ma być rozpoczęta obok jednego z istniejących budynków szkoły. Budowę sali  ujęto również w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Stargardzkiego, w latach 2018- 19. Jej celem jest poprawa warunków edukacyjnych i sportowych w „Piątce”, która do tej pory nie dysponowała obiektem spełniającym oczekiwania zarówno uczniów, jak i kadry nauczycielskiej.
 

Postępowanie przetargowe wszczęto 29 maja tego roku. Niestety, dały znać o sobie uwarunkowania „rynku wykonawcy”, z jakimi boryka się większość inwestorów- szczególnie wśród samorządów.  Stałą praktyką firm jest składanie ofert, kilkukrotnie przekraczających założony budżet projektu, lub brak reakcji na ogłoszenie o przetargu. Stąd konieczność wyznaczenia nowego terminu i nadzieja, że po 10 lipca poznamy jednak wykonawcę, który zajmie się budową sali.
 

Zakres zamówienia, przygotowanego także z myślą o udziale małych i średnich firm, jest bardzo szeroki. Przewiduje m.in. roboty przygotowawcze, rozbiórkowe i prace ziemne oraz te, związane z wykonaniem konstrukcji obiektu i jego wykończeniem. Przewidywany termin zakończenia budowy sali  został wyznaczony na 31 października 2019 r.  Odpowiednie kwoty, które zabezpieczają wykonanie inwestycji ujęto w tegorocznym budżecie Powiatu Stargardzkiego. Razem z dofinansowaniem przekazanym z funduszu Ministerstwa Sportu, umożliwiają realizację tej inwestycji. Wszystko zależy teraz od wyniku postępowania przetargowego, ogłoszonego już po raz drugi.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny – Glissando na ślizgawce. GALERIA