Dzisiaj jest: 21.2.2019, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Będą orzekać w innym miejscu

Dodano: 8 miesięcy temu

Komisję orzeczniczą, która wchodzi w skład Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności przy Starostwie Powiatowym w Stargardzie, czeka przeprowadzka.

Będą orzekać w innym miejscu

Do tej pory komisja zbierała się z reguły w siedzibie Wojskowej Przychodni Specjalistycznej przy Al. Żołnierza 37. Niebawem nastąpi jednak  zmiana siedziby komisji. Jej  bezpośrednim powodem jest rozpoczynająca się właśnie reorganizacja przychodni wojskowej.
 

Zarząd Powiatu zakłada, że komisja Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności orzekać będzie w nowym miejscu już jesienią tego roku. Prace komisji toczyć się będą w jednym z budynków stargardzkiego szpitala. Przeznaczono dla niej pomieszczenia dawnej portierni i byłej poradni chorób słuchu. Obecnie trwa remont pomieszczeń niewielkiego pawilonu, który zlokalizowany jest przy drugim wjeździe na teren  szpitala, od strony ul. Wojska Polskiego. Remontowane pomieszczenia wyposażone zostaną w niezbędny sprzęt i meble. O terminie, w którym komisja przyjmować będzie w nowym miejscu, poinformujemy niebawem. Warto podkreślić, że Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności nadal mieścić się będzie w  Starostwie Powiatowym, na pierwszym piętrze drugiego skrzydła budynku, przyjmując interesantów w pokojach 119 i 120. Zmianie ulegnie tylko miejsce spotkań komisji orzeczniczej.
 

Jej decyzje służą tym, którzy chcą uzyskać prawne potwierdzenie statusu osoby niepełnosprawnej. Umożliwia to z kolei korzystanie ze świadczeń i przywilejów, takich jak m.in. odliczenia podatkowe, zasiłki, czy ulgowe przejazdy. Są również istotne w prowadzonym procesie terapii oraz rehabilitacji. Udostępnione po remoncie pomieszczenia jednego z budynków szpitala poprawią warunki obsługi. Lokalizacja w śródmieściu Stargardu ułatwi również dojazd osobom niepełnosprawnym i opiekunom.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny – Glissando na ślizgawce. GALERIA