Dzisiaj jest: 21.2.2019, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Św. Mikołaj pisze do Urzędu Miasta.

Dodano: 8 miesięcy temu
Redakcja poleca!

W grudniu stargardzkie dzieci wysłały kartki do Świętego Mikołaja. Wczoraj (6 lipca) przyszła odpowiedź z odległej Laponii.

Św. Mikołaj pisze do Urzędu Miasta.
Podczas grudniowego Jarmarku „Pod - szczęśliwą gwiazdą” napisano 174 pocztówki z pozdrowieniami do Świętego Mikołaja. Dzieci napisały m.in.:  „Święty Mikołaju dziękuję za prezenty i życzę zdrowia, mam nadzieję, że smakowały Ci moje pierniki”, „Drogi Mikołaju! Pozdrawiam cały biegun północny”. Kartki zostały spakowane i wysłane wraz z pismem przewodnim podpisanym przez wiceprezydent Ewę Sowę na adres w Laponii.
W odpowiedzi - zaadresowanej na Urząd Miejski w Stargardzie, nadanej priorytetem z 66 stopnia, 33 minuty i 7 sekundy szerokości geograficznej północnej z oddziału pocztowego Świętego Mikołaja pod Kołem Polarnym – czytamy o radości, jaką sprawiły w Laponii listy od stargardzkich dzieci.

W liście Santa Claus zachęca do wspólnego spędzania czasu, bo to najlepszy prezent jaki możemy dać swoim bliskim. Święty Mikołaj podsuwa pomysł, aby razem na przykład upiec pierniczki. Na kopercie umieścił wyśmienity przepis od Liisy.

Ponadto śle ciepłe pozdrowienia z Napapiirii i liczy na to, ze ktoś ze Stargardu odwiedzi go na dalekiej Północy. Teraz, w letnie noce, każdy bez trudu tam może trafić, bo słońce u Świętego Mikołaja wcale nie zachodzi, po prostu za Kołem Polarnym nie ma teraz nocy i jak sam pisze „Dzięki nocnemu słońcu dojrzewają szybko owoce i warzywa”.  Zresztą przekonajcie się sami co jeszcze napisał Święty Mikołaj…


LIST OD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - strona 1
ico
LIST OD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - strona 2
 
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny – Glissando na ślizgawce. GALERIA