Dzisiaj jest: 24.5.2019, imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Zmiany w spółkach komunalnych

Dodano: rok temu

Bardzo duże zmiany na stanowiskach prezesów w spółkach komunalnych zaszły w ostatnim czasie w Stargardzie.

Zmiany w spółkach komunalnych
- Przyczynkiem do podjęcia wielu decyzji był awans Spójni do ekstraklasy koszykarzy, ale nie tylko – wyjaśnia prezydent Rafał Zając.

Paweł Ksiądz dotychczasowy prezes Zakładu Zagospodarowania Odpadów został prezesem nowo utworzonej spółki sportowej Spójnia. Zawiązanie spółki jest wymagane na tym poziomie rozgrywek. Miasto w sposób znaczny pomogło w jej utworzeniu. Spójnia jest spółką akcyjną, w której decydujący głos ma inna spółka komunalna Ośrodek Sportu i Rekreacji.

- Wiceprezesem wybrany został Tadeusz Gutowski, który chciał skupić się na realizacji celów sportowych w spółce niekoniecznie piastując funkcję prezesa. Na tę funkcję zaproponowano Pawła Księdza, osobę z doświadczeniem w zarządzaniu, a przede wszystkim z doświadczeniem dotyczącym tworzenia spółki kapitałowej.  Tadeusz Gutowski żegna się ze stanowiskiem dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Sportowego, który obecnie jest w stanie likwidacji - wyjaśnia prezydent Rafał Zając. – Nic nie uronimy z dotychczasowego poziomu szkolenia dzieci i młodzieży przez MOS. Teraz zajmą się tym stargardzkie kluby sportowe. Natomiast system współzawodnictwa i organizację turniejów i zawodów sportowych przejmie spółka OSiR i na pewno zrobi to dobrze, opierając się na dotychczasowych pracownikach  MOS-u – dodaje prezydent.

Wolne stanowisko prezesa ZZO zajął Sebastian Szwajlik, dotychczasowy prezes największej spółki miejskiej – Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Jego doświadczenie, wiedza i umiejętności pozwoliły, aby utworzyć w ZZO jednoosobowy zarząd.

Prezesem MPGK został dotychczasowy wiceprezes Piotr Tomczak, a członkiem zarządu, w jego miejsce, rada nadzorcza powołała Bartosza Rudnickiego.

To nie koniec zmian w spółkach. Po kilkudziesięciu latach pracy w stargardzkim mieszkalnictwie, na emeryturę odszedł Jerzy Siodłak. Prezydent, jako właściciel Stargardzkiego TBS zaproponował radzie nadzorczej osobę Agaty Kmieć – Łuciuk, dotychczasowej dyrektorki Wydziału Polityki Społecznej w Urzędzie Miejskim. Rada przyjęła tę kandydaturę. Agata Kmieć – Łuciuk przez wiele lat z sukcesami kierowała wydziałem, który w swoich zadaniach zajmuje się całym zasobem mieszkań komunalnych. Dyrektorem Wydziału Polityki Społecznej została natomiast Maja Wacławczyk. 
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Art Festiwal 2019 – GALERIA. Cz.1