Dzisiaj jest: 21.9.2019, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Dwa nowe respiratory dla szpitala

Dodano: rok temu Autor:

Rada Miejska zdecydowała, że dofinansuje zakup dwóch nowych respiratorów dla szpitala w Stargardzie.

Dwa nowe respiratory dla szpitala
Podczas wtorkowej sesji radni zdecydowali o dofinansowaniu zakupu respiratora z możliwością regulacji stężenia tlenu na potrzeby Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz respiratora transportowego na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Samodzielnym Publicznym Wielospecjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Stargardzie.

Na zakup respiratorów radni Rady Miejskiej przekazali 156 800 zł. Sprzęt zostanie dostarczony w ramach zadania "Dofinansowanie zakupu aparatury i sprżetu medycznego, a także modernizację/przywracanie sprawności systemów bezpieczeństwa SPW ZOZ W Stargardzie przy ul. W. Polskiego 27". Za dotacją głosowało 17 radnych, 1 radny się wstrzymał (Ireneusz Gąsiorek), 2 radnych nie oddało głosów (Edyta Domińczak, Mariola Łada-Siwiec), a 3 radnych było nieobecnych (Krzysztof Pakulski, Wojciech Seredyński i Piotr Wisiński).

Do tej pory na oddziale intensywnej terapii działało pięć respiratorów, ale jeden się zepsuł i jego naprawa nie jest już możliwa. W kwietniu radni Rady Miejskiej przekazali dla szpitala 1 470 000 zł na dofinansowanie zakupu aparatury i sprzętu medycznego w ramach działalności pracowni RTG i TK oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, a także zabezpieczenie systemu informatycznego.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Senioriada 2019 - DKK. GALERIA