Dzisiaj jest: 18.2.2019, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Usiąść w fotelu Starosty- bezcenne...

Dodano: 8 miesięcy temu

Jak funkcjonuje na co dzień Starostwo Powiatowe? Czym zajmuje się Starosta oraz pracownicy poszczególnych wydziałów? I wreszcie- czy można usiąść w fotelu Starosty…

Usiąść w fotelu Starosty- bezcenne...

I wreszcie- czy można usiąść w fotelu Starosty… To pytania zadawane najczęściej  przez najmłodszych gości, którzy odwiedzili siedzibę  Starostwa przy ul. Skarbowej. Dociekliwość podopiecznych Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr. 3 w Stargardzie budziła wrażenie. Grupa 20 uczniów klasy „0a” pod opieką  wychowawczyni Agnieszki Zaręby, miała okazję zajrzeć w niemal wszystkie zakamarki Starostwa.  Najmłodsi goście zajrzeli więc do  sali sesyjnej Rady Powiatu, gabinetu Starosty i przemknęły dalej- przez Wydział Komunikacji, Kancelarię Ogólną i Biuro Rzeczy Znalezionych. Wszędzie wnosiły gwar i radosny harmider, który wypełniał przez chwilę korytarze i pomieszczenia budynku, gdzie panuje zazwyczaj nastrój skupienia i powagi.
 

Starosta Stargardzki, Iwona Wiśniewska razem z Ireną Agatą Łucką- Członkiem Zarządu Powiatu były przygotowane również na najbardziej szczegółowe pytania, dotyczące codziennej pracy i zadań Starostwa. W niemal rodzinnej atmosferze  rozmawiano też o wakacyjnych planach najmłodszych gości. Podopieczni Oddziału Przedszkolnego stargardzkiej „Trójki” uważnie słuchali także apelu o zachowanie ostrożności  na plaży, w trakcie wyjazdów i wypoczynku nad rzeką, czy jeziorem. Kwestie bezpieczeństwa zdominowały więc przez chwilę spotkanie, choć nie do końca. Było bowiem miejsce na zabawę, w ramach której pokolorowano herb powiatu z gryfem i szczupakiem.
 

Najwięcej emocji wzbudziła natomiast wizyta bezpośrednio w gabinecie . Chęć zajęcia miejsca w fotelu Starosty była tak duża, że natychmiast ustawiła się kolejka. Podopieczni Oddziału Przedszkolnego mogli przymierzyć się doń i poczuć- chociaż przez chwilę- ciężar powiatowej władzy. Wrażenia były zgodne:  fotel Starosty okazał się bardzo wygodny. W porównaniu z tym u dentysty, którego  przedszkolaki miały okazję odwiedzić wcześniej, w gabinecie przy Skarbowej  siedziało się znacznie lepiej i bez stresu. Niektórzy z kolejki chcieli nawet posiedzieć dłużej. Niewykluczone, że gdy dorosną w najbliższej przyszłości,  skorzystają ponownie i  z tej możliwości…

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
JE T'AIME MAMIE, JE T'AIME PAPI - GALERIA