Dzisiaj jest: 18.2.2019, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Zabytkowe auta zjadą do Stargardu

Dodano: 8 miesięcy temu Autor:

Już w ten weekend na ulicach naszego miasta i powiatu pojawią się oryginalne, motoryzacyjne klasyki. Wszystkie auta będzie można obejrzeć podczas Pokazu Elegancji.

Zabytkowe auta zjadą do Stargardu
Perełki polskiej i światowej motoryzacji przyjadą do Stargardu w ramach XI Miedwiańskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych. Odbędzie się on w najbliższą sobotę 9 czerwca. Najpierw, po godz. 9 spod budynku Starostwa, auta wyjadą na trasę rajdu, która w tym roku prowadzi przez Witkowo, Piasecznik, Choszczno, Drawno, Recz i Suchań. Ich powrót zaplanowano na godz. 16. Wtedy na ul. Skarbowej odbędzie się Pokaz Elegancji i każdy miłośnik motoryzacji będzie mógł zobaczyć pojazdy z bliska i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Podczas Pokazu Elegancji zostaną wręczone puchary i nagrody w kategorii najlepszego stroju z epoki, dopasowanego do danego automobilu oraz najładniejszego samochodu. W tym roku wyjątkowo impreza nie odbędzie się przy ul. Wyszyńskiego z powodu zmienionej organizacji ruchu wymaganej przy budowie ronda i Centrum Przesiadkowego.

Udział w Zlocie zapowiedziało 68 załóg z kraju i zagranicy. W Stargardzie pojawią się automobiliści z Niemiec i Francji, ale także z Gdańska, Katowic, Wrocławia, Poznania i Łodzi. Wśród perełek tegorocznego Zlotu będzie pojazd ze szczecińską metryczką, wyprodukowany przez legendarne zakłady "Stoewera" w 1922 r. Sześć innych załóg pochwali się też maszynami wyprodukowanymi przed 1945 rokiem.

Miedwiańskie Zloty Pojazdów Zabytkowych odbywają się raz w roku w okolicach jeziora Miedwie. Mają charakter ogólnopolskiej imprezy towarzyskiej. Ich ideą jest przybliżenie walorów turystyczno-krajoznawczych ziemi szczecińsko-stargardzkiej, z drugiej strony są okazją do pokazania szerszej publiczności zabytkowych samochodów i motocykli. Obecnie „miedwiańskie zloty” są największymi tego typu imprezami w województwie zachodniopomorskim.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
JE T'AIME MAMIE, JE T'AIME PAPI - GALERIA