Dzisiaj jest: 5.5.2024, imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara

Drugie zwycięstwo Spójni Stargard z Biofarmem Basket Poznań

Dodano: 6 lat temu Autor:

Bez niespodzianki na parkiecie najlepszej drużyny rundy zasadniczej. W drugim spotkaniu ćwierćfinałowym Spójnia Stargard pokonała Biofarm Basket Poznań 77:70.

Łatwo jednak nie było, a można nawet stwierdzić, że trudniej niż w sobotę. W pierwszej akcji punkty po przechwycie zdobył Marcin Dymała, ale początek był identyczny, bo poznaniacy chwilę później prowadzili 9:2. Na szczęście Spójnia szybciej przełamała defensywę rywala. W pierwszej kwarcie trafiła 8/17 rzutów z gry i objęła prowadzenie - 21:18.

W kolejnej części było nawet siedem punktów przewagi, ale wtedy powrót zaliczyli rywale. Takie właśnie są zwykle pojedynki tych drużyn. Z obu stron nie brakowało determinacji. Dominowała obrona, ale Spójnia wykorzystała większy ofensywny potencjał i większe doświadczenie. Po 20 minutach było prowadzenie 35:34.

Zaskakujący przebieg miała trzecia kwarta. Początkowe trzy minuty należały do gości (40:45). Od tego czasu nie potrafili oni skonstruować dobrej ofensywnej akcji. Efektem 17 punktów Spójni i tylko dwa Biofarmu do końca tej kwarty.

Niesieni ogłuszającym dopingiem biało-bordowi powiększali przewagę. Rywale gubili się, ale gdy dostali szansę podjęli rękawicę i zawalczyli o zwycięstwo. Zniwelowali stratę z 15 do zaledwie pięciu punktów, ale wtedy kluczowi koszykarze Spójni rozstrzygnęli losy meczu. Dawid Bręk zdobył 24 punkty, a Marcin Dymała 19. Dla Biofarmu 21 oczek rzucił Filip Struski, który miał również 17 zbiórek. Fenomenalne double-double, ale zwycięstwa nie dało.

W rywalizacji do trzech zwycięstw Spójnia prowadzi 2:0. Trzecie spotkanie odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia o godz. 17:00 w Poznaniu. Nasz zespół podobnie, jak Sokół Łańcut odniósł komplet zwycięstw u siebie. Bardziej skomplikowana sytuacja po niedzielnych porażkach gospodarzy jest w dwóch pozostałych parach. R8 Basket AZS Politechnika Kraków remisuje z GKS-em Tychy. W rywalizacji drużyn z Leszna i Pruszkowa jest również 1:1.

Spójnia Stargard - Biofarm Basket Poznań 77:70 (21:18, 14:16, 22:13, 20:23)

Spójnia: Dawid Bręk 24, Marcin Dymała 19, Maciej Raczyński 10, Hubert Pabian 9, Marcel Wilczek 8, Wojciech Fraś 5, Karol Pytyś 2, Alan Czujkowski 0, Konrad Koziorowicz 0.

Biofarm Basket: Filip Struski 21, Mariusz Konopatzki 16, Jakub Fiszer 14, Piotr Wieloch 7, Adam Metelski 6, Mikołaj Kurpisz 4,     Tomasz Smorawiński 2, Dawid Gruszczyński 0, Jakub Simon 0, Marcin Tomaszewski 0.