Dzisiaj jest: 4.5.2024, imieniny: Floriana, Michała, Moniki

Błękitni nie zwalniają tempa. Trzecie zwycięstwo z rzędu

W zaległym spotkaniu 23. kolejki II ligi piłkarze Błękitnych Stargard pokonali Olimpię Elbląg 1:0.

Nasz zespół był blisko gola już na początku spotkania, ale trafił w poprzeczkę. Później więcej szans stworzyli sobie gospodarze. Sporo pracy miał golkiper Błękitnych. W drugiej połowie po uderzeniach zawodników Olimpii piłka dwa razy nawet wpadła do bramki strzeżonej przez Mariusza Rzepeckiego. Na szczęście żadne z tych trafień nie zostało zaliczone.

Zmarnowane sytuacje się zemściły. W 79. minucie zwycięskiego gola dla Błękitnych zdobył Wojciech Fadecki, który wykorzystał błędy defensywy gospodarzy. Stargardzianie odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. Pozostali oni na siódmym miejscu w tabeli, ale z dorobkiem 34 punktów gonią wyprzedzających rywali, czyli Siarkę Tarnobrzeg i Olimpię. Następny mecz Błękitni rozegrają w poniedziałek 16 kwietnia. Wtedy o godz. 17:00 podejmą Radomiaka Radom.

Olimpia Elbląg - Błękitni Stargard 0:1 (0:0)
0:1 - Wojciech Fadecki 79’

Olimpia: Wojciech Daniel - Michał Balewski, Tomasz Lewandowski, Kamil Wenger, Eryk Filipczyk - Jakub Bojas (45’ Rafał Lisiecki), Krzysztof Niburski (46’ Bartosz Danowski), Radosław Stępień, Paweł Szołtys (82’ Kacper Korkliniewski), Mateusz Szmydt - Piotr Kurbiel (75’ Anton Kołosow).

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Grzegorz Szymusik, Patryk Burzyński, Tomasz Pustelnik, Maciej Liśkiewicz (68’ Rafał Gutowski) - Maciej Więcek (84’ Bartłomiej Zdunek), Damian Mosiejko, Filip Karmański (60’ Michał Magnuski), Patryk Skórecki (90’ Patryk Włóka), Wojciech Fadecki - Gracjan Jaroch.

Żółte kartki: Niburski, Stępień (Olimpia) - Fadecki (Błękitni).

Sędzia: Paweł Malec (Łódź).