Dzisiaj jest: 18.5.2024, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Skuteczni Błękitni wypunktowali Wisłę Puławy

W wyjazdowym meczu 25. kolejki II ligi piłkarze Błękitnych Stargard pokonali Wisłę Puławy 3:1.

Początek sobotniego spotkania był wyrównany. Obie drużyny oddały kilka niecelnych strzałów. Gospodarze starali się przełamać osłabioną obronę Błękitnych. Podobnie, jak w środowym meczu z GKS-em 1962 Jastrzębie stargardzianie grali bez Macieja Liśkiewicza i Grzegorza Rogali. W 16. minucie w sytuacji sam na sam z Mariuszem Rzepeckim znalazł się Kacper Szymankiewicz, ale nie oddał nawet strzału.

Nasz zespół był skuteczniejszy. Skorzystał już z pierwszej dogodnej sytuacji. W 23. minucie Patryk Skórecki przechwycił piłkę po błędzie rywala i technicznym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. To drugi wyjazdowy gol ofensywnego piłkarza Błękitnych w rundzie wiosennej. Trafił również w Pruszkowie ratując punkt (1:1).

W Puławach podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego nie zadowolili się jednobramkowym prowadzeniem. Nadal atakowali i jeszcze przed przerwą podwoili przewagę. Po dośrodkowaniu Grzegorza Szymusika strzelał Tomasz Pustelnik. Interweniował Mateusz Pielach, ale piłka wpadła po nodze defensora Wisły do bramki.

W drugiej połowie Błękitni kontrolowali sytuację. W 64. minucie było groźnie, bo wprowadzony po przerwie Niklas Zulciak trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Krzywdy naszej drużynie nie wyrządził inny zmiennik - doświadczony w Ekstraklasie oraz I lidze Sylwester Patejuk. Strzelili za to nasi piłkarze, którzy w 73. minucie wyprowadzili udaną kontrę. Z bliskiej odległości trafił Gracjan Jaroch. Napastnik wypożyczony z Pogoni Szczecin zdobył, więc pierwszego gola na II-ligowych boiskach w barwach Błękitnych.

Jaroch próbował jeszcze kilka razy, ale były to niecelne uderzenia. Starania gospodarzy skończyły się natomiast honorowym golem Zulciaka z 88. minuty. Napastnik Wisły przymierzył sponad 20 metrów. Z drugiego zwycięstwa z rzędu cieszyli się jednak Błękitni, którzy całkiem dobrze radzą sobie w tym trudnym okresie z napiętym terminarzem. Był to pierwszy komplet punktów, jaki nasz zespół wywiózł z Puław. Następny mecz już w środę, 11 kwietnia. Również na wyjeździe z Olimpią Elbląg.

Wisła Puławy - Błękitni Stargard 1:3 (0:2)
0:1 - Patryk Skórecki 23’
0:2 - Tomasz Pustelnik 37’
0:3 - Gracjan Jaroch 73’
1:3 - Niklas Zulciak 88’

Wisła: Sebastian Madejski - Mateusz Pielach, Jakub Poznański, Bartosz Sulkowski - Tomasz Sedlewski, Arkadiusz Maksymiuk, Michał Kobiałka (46’ Niklas Zulciak), Kacper Szymankiewicz (68’ Krystian Żelisko), Irakli Meschia (29’ Jakub Smektała), Piotr Zmorzyński - Alen Ploj (57’ Sylwester Patejuk).

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Grzegorz Szymusik, Patryk Burzyński, Tomasz Pustelnik, Rafał Gutowski - Michał Magnuski (61’ Maciej Więcek), Filip Karmański, Damian Mosiejko, Wojciech Fadecki (77’ Bartłomiej Zdunek) - Patryk Skórecki (80’ Patryk Włóka) - Gracjan Jaroch.

Żółte kartki: Maksymiuk, Zulciak (Wisła) - Karmański, Skórecki, Mosiejko (Błękitni).