Dzisiaj jest: 18.5.2024, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Osłabieni Błękitni pokonali lidera

Dodano: 6 lat temu Autor:

W środowym meczu 20. kolejki II ligi piłkarze Błękitnych Stargard pokonali GKS 1962 Jastrzębie 1:0. Zwycięskiego gola strzelił Michał Magnuski.

Goście doznali trzeciej porażki w sezonie. Zakończyli, więc serię zwycięstw na 10 meczach. Błękitni mają w tym sezonie sposób na zdecydowanego lidera II ligi. W Jastrzębiu zremisowali 0:0. W rewanżu łatwo nie było. Zabrakło dwóch podstawowych obrońców. Ze względu na urazy odniesione w spotkaniu z Wartą Poznań nie zagrali Maciej Liśkiewicz i Grzegorz Rogala. Za kartki pauzował Filip Karmański, a w meczowej kadrze nie znalazł się również Konrad Prawucki.

Mimo tych osłabień przeważali gospodarze, którzy w pierwszej połowie stworzyli trzy groźne sytuacje. Obok bramki główkował Michał Magnuski, a w 20. minucie strzał Gracjana Jarocha zatrzymał bramkarz gości. Młodzieżowiec miał jeszcze kilka sytuacji w tym spotkaniu, ale nadal pozostaje bez gola w oficjalnym meczu Błękitnych. GKS w 38. minucie uratował jeszcze słupek. Beniaminek miał jedną dobrą okazję, gdy w 23. minucie Mariusz Rzepecki zatrzymał Farida Aliego.

Po przerwie Błękitni udokumentowali przewagę. W 59. minucie dośrodkował Wojciech Fadecki. Niepilnowany Michał Magnuski z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki rywala. Obie drużyny mogły jeszcze zmienić wynik tego meczu, ale tak się nie stało i z cennego zwycięstwa cieszyli się stargardzianie. GKS ostatnią szansę miał w piątej minucie doliczonego czasu. Nie wykorzystał jednak rzutu wolnego i po tej akcji sędzia zakończył spotkanie.

Błękitni awansowali na dziewiąte miejsce w tabeli. Na swoim koncie mają 28 punktów. Następny mecz rozegrają w sobotę o godz. 16:00 w Puławach z Wisłą.

Błękitni Stargard - GKS 1962 Jastrzębie 1:0 (0:0)
1:0 - Michał Magnuski 59’

Składy:

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Grzegorz Szymusik, Patryk Burzyński, Tomasz Pustelnik, Rafał Gutowski - Maciej Więcek, Damian Mosiejko, Patryk Skórecki, Wojciech Fadecki (86’ Bartłomiej Zdunek) - Michał Magnuski (80’ Patryk Włóka) - Gracjan Jaroch (90’ Mateusz Węsierski).

GKS: Grzegorz Drazik - Oskar Mazurkiewicz, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Kacper Czajkowski (75’ Tomasz Dzida) - Bartosz Semeniuk (48’ Daniel Szczepan), Krzysztof Gancarczyk (70’ Damian Zajączkowski), Bartosz Jaroszek, Kamil Jadach (31’ Dominik Szczęch), Farid Ali - Ville Salmikivi.

Żółte kartki: Fadecki, Zdunek (Błękitni) - Jaroszek (GKS).

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).