Dzisiaj jest: 13.5.2024, imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Błękitni - Warta: Mecz nie rozgrzał kibiców

Mecz 24. kolejki II ligi nie był porywającym widowiskiem. Błękitni Stargard przegrali z Wartą Poznań 0:1.

W pierwszej połowie częściej atakowali Błękitni. Z rzutu wolnego bramkarza gości próbował zaskoczyć Wojciech Fadecki. Po dośrodkowaniach główkowali również Grzegorz Szymusik i Rafał Gutowski. Lepszą okazję miała jednak Warta. W 44. minucie w sytuacji sam na sam z Mariuszem Rzepeckim spudłował Paweł Piceluk.

Napastnik Warty chwilę po zmianie stron trafił również w poprzeczkę. Ot tego momentu na boisku działo się niewiele. Sobotni mecz nie rozgrzewał kibiców, a odbywał się w wietrznych warunkach przy dość niskiej odczuwalnej temperaturze. Niemal do samego końca zanosiło się na bezbramkowy remis, ale jak to zwykle bywa właśnie w ostatnich minutach działo się najwięcej.

W 86. minucie piłkę meczową miał Gracjan Jaroch, ale napastnik Błękitnych uderzył nad bramką. W 88. minucie zwycięskiego gola zdobyli goście, którzy wyszli z kontrą, a w sytuacji sam na sam golkipera pokonał Michał Przybyła. Była jednak z tym związana kontrowersja. W polu karnym Warty po wcześniejszej akcji leżał Damian Mosiejko. Arbiter nie pierwszy jednak raz w tym meczu nie przerwał gry. Kibice domagali się również odgwizdania spalonego, ale i tu nie było reakcji sędziów.

Po twardym i niezbyt ciekawym widowisku trzy punkty pojechały do Poznania. Warta zrewanżowała się za porażkę z pierwszej rundy, bo u siebie uległa Błękitnym 1:2. Zespół prowadzony przez Petra Nemca awansował na trzecie miejsce w tabeli. Błękitni pozostali na 10. pozycji. Kolejny trudny mecz na stadionie przy ulicy Ceglanej już w środę, 4 kwietnia. Wtedy rywalem będzie GKS 1962 Jastrzębie.

Błękitni Stargard - Warta Poznań 0:1 (0:0)
0:1 - Michał Przybyła 88’

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Grzegorz Szymusik, Patryk Burzyński, Maciej Liśkiewicz (51’ Tomasz Pustelnik), Grzegorz Rogala (84’ Michał Magnuski) - Maciej Więcek, Damian Mosiejko, Filip Karmański (61’ Patryk Włóka), Wojciech Fadecki, Rafał Gutowski - Gracjan Jaroch.

Warta: Adrian Lis - Wiktor Patrzykąt, Tomasz Dejewski, Wojciech Onsorge, Radosław Jasiński (46’ Przemysław Kita) - Krystian Sanocki (66’ Michał Przybyła), Filip Brzostowski (78’ Michał Grobelny), Artur Marciniak, Robert Janicki, Jakub Kiełb - Paweł Piceluk (90’ Karol Żmijewski).

Żółte kartki: Karmański, Mosiejko, Pustelnik (Błękitni) - Onsorge, Patrzykąt (Warta).

Sędzia: Konrad Aluszyk (Gorzów Wielkopolski).