Dzisiaj jest: 25.9.2022, imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa

Stargardzkie Morsy z wizytą w Karlskronie.

Dodano: 5 lat temu Autor:
Redakcja poleca!

W dniach 18-20.03 2018 odbył się trzeci w tym roku rejs organizowany przez Stowarzyszenie Morsy Gdyńskie im. Jana Bobczyka.

Stargardzkie Morsy z wizytą w Karlskronie.

Wzięli w nim udział członkowie Stargardzkiego Klubu Morsów Miedwianie wraz z grupą sześciuset innych Morsów z całego kraju.
 

Do Gdyni cała grupa pojechała pociągiem tak, aby jeszcze przed odprawą na prom zdążyć zwiedzić nabrzeże i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia przy okrętach – muzeach: ORP Błyskawica i Dar Pomorza. Prom Stena Line SPIRIT wypłynął z Gdyni o 21.30. Po zakwaterowaniu w kabinach wszystkie Morsy spotkały się w Sali Bankietowej, gdzie organizatorzy przedstawili cały plan naszej wizyty w Karlskronie i zaprosili do wspólnej zabawy. Część osób spędziła pół nocy na pokładzie obserwując horyzont i płynące nocą oświetlone statki.
 

W poniedziałek po śniadaniu wszyscy udali się do przydzielonych im wcześniej autokarów, w których wspaniali piloci opowiadali o historii tego urokliwego miasta i jego okolicach. Mówili o zwyczajach Szwedów, a nawet uczyli podstawowych zwrotów w ich języku. Zwiedzanie Parku Uzdrowiskowego na jednej z wysp miasta i obowiązkowa kąpiel w morzu dopełniły atrakcji tego dnia. A wieczorem powrót na prom. Był pokaz zdjęć i obowiązkowa zabawa. No i niestety - powrót do domu: najpierw do Gdyni promem, a potem pociągiem do Stargardu.
 

Niesamowita atmosfera, wspaniała zabawa, ciekawe miejsca do zwiedzania, zawiązane znajomości – to wszystko sprawiło, że wracaliśmy wprawdzie zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.
 

Ponieważ wiosna nie chce do nas przyjść jutro tj. w sobotę 24.03.2018 na naszej tradycyjnej kąpieli o 15.30 postanowiliśmy utopić, a potem spalić Marzannę. Przy ognisku będzie można upiec kiełbaskę.

Serdecznie zapraszamy!!!!!!!!!!! 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
W drodze po medal. Fotorelacja cz.2