Dzisiaj jest: 12.12.2018, imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary

Siedemnasta edycja HALP za nami

Dodano: rok temu

W niedzielę rozegrano ostatnią kolejkę w rozgrywkach stargardzkiej Halowej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej.

Siedemnasta edycja HALP za nami
Tego samego dnia wręczono puchary i nagrody startującym drużynom oraz uhonorowano najlepszych zawodników. Organizatorem rozgrywek jest OSiR Stargard Sp. z o.o., a zmaganiom piłkarzy-amatorów patronuje prezydent miasta Rafał Zając.

W rozgrywkach HALP wystartowały 24 drużyny. Rywalizowały one, przez pięć miesięcy, w trzech klasach rozgrywkowych – po osiem drużyn w każdej. Mistrzem HALP został zespół Aviva Zjednoczeni.
- Aviva wygrała wszystkie 12 spotkań, nie straciła żadnego punktu – mówi Sławomir Stańczyk, odpowiedzialny za organizację rozgrywek z ramienia OSiR. – To prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w historii, jeśli chodzi o najwyższy szczebel rozgrywek HALP. Aviva wyprzedziła ubiegłorocznych triumfatorów, Naukę Jazdy Rondo różnicą 14 punktów. To ogromna przewaga! Na podium znalazł się jeszcze Granit Owczarek.

W niedzielę prezes OSiR Grzegorz Chudzik, w imieniu prezydenta miasta, wraz z dyrektorem spółki, Danielem Ziemięckim wręczyli startującym drużynom puchary, medale, dyplomy i nagrody w postaci piłek do gry w futsal.

Uhonorowano też najskuteczniejszych strzelców oraz najlepszych zawodników i bramkarzy w każdej lidze. Nagrody otrzymali: Patryk Kurant, Władysław Wojcieszek i Michał Kruszyński (Superliga), Tomasz Piotrowski, Grzegorz Jawór i Bartłomiej Sztela (I liga) oraz Piotr Kiełtyka, Wiesław Moraś i Adam Jarmakowski (II liga).

W sumie, w ramach 17. edycji rozegrano 154 spotkania. Strzelono w nich 998 bramek.

FOTO: Tadeusz Surma
Więcej zdjęć: tutaj
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Finał Szlachetnej Paczki - GALERIA