Dzisiaj jest: 18.10.2018, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

Nadszedł czas jarmarków świątecznych

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Nic tak nie przybliża klimatu zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, jak atmosfera panująca na regionalnych jarmarkach świątecznych.

Nadszedł czas jarmarków świątecznych
Wraz z początkiem grudnia możemy udać się na dwa z nich, w Stargardzie i Szczecinie.
Oryginalne ozdoby świąteczne, lokalne przysmaki, a w tle rozbrzmiewające kolędy i pastorałki. To tylko część z atrakcji, jakie czekać będą na odwiedzających jarmarki mieszkańców.

SZCZECIN - PROGRAM
Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczyna się już dziś 7 grudnia, i potrwa aż do niedzieli 17 grudnia. Jest to najdłużej trwający jarmark w mieście, który zajmuje teren wokół Placu Żołnierza Polskiego, Placu Lotników i Alei Kwiatowej. W dni powszednie można odwiedzać stoiska w godzinach 12.00-22.00, natomiast w weekendy 10.00-22.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Na przybyłych odwiedzających czekają stoiska pełne dekoracji i ozdób, smakołyków, rękodzieła i innych rzeczy, które mogą podsunąć pomysł na prezent. Wśród dodatkowych niespodzianek znajdują się: spotkanie ze św. Mikołajem i śnieżynkami, wenecka karuzela, strefa akademii snowboardu dla dzieci i trenażerów ruchu oraz koncerty, m.in. Karoliny Szczepanik oraz zespołu ARFIK. Co ważne przez cały czas trwania kiermaszu odbywać się będzie akcja charytatywna, w której opłata za skorzystanie z karuzeli w postaci 1 zł, zostanie przeznaczona na planowany remont oddziału Św. Mikołaja, gdzie przebywają dzieci z chorobami nowotworowymi. Dodatkowo całe wydarzenie wzbogacone zostało o liczne konkursy i animacje dla dzieci. Dla wielbicieli słynnego napoju gazowanego Coca-Cola czekać będzie niespodzianka w postaci znanej z reklam nadjeżdżającej przed świętami ciężarówki. Każdy może też złożyć życzenia swoim bliskim, które następnie zostaną odtworzone w grającym na jarmarku radiu Św. Mikołaja. Organizatorzy pomyśleli również o zakochanych, którzy aby wspomóc wspólne szczęście, mogą pocałować się w Jemiołowym Zakątku. Na tym jarmarku z pewnością dobrze będą się bawić zarówno dzieci, jak i dorośli. Organizatorem wydarzenia jest Żegluga Szczecińska, a cały program dostępny jest pod linkiem: http://kolorowaaleja.pl/index.php/wydarzenia/jarmark-bozonarodzeniowy/program.

STARGARD - PROGRAM
Z kolei w sobotę 9 grudnia w Stargardzie odbędzie się Jarmark Świąteczny „Pod Szczęśliwą Gwiazdą”. Na Rynku Staromiejskim od godz. 15.00 rozpoczną się występy dzieci, które wprowadzą przybyłych w nastój kolęd i pastorałek. Następnie życzenia mieszkańcom złoży Prezydent Miasta i wspólnie zostaną włączone świąteczne dekoracje. Od tego momentu jarmark wypełnią liczne konkursy m.in. na najdłuższy łańcuch choinkowy, występy chórów i śpiewaczy, happening oraz akcja wspólnego pieczenia ciastek korzennych. Podobnie jak w Szczecinie, całemu kiermaszowi towarzyszyć będzie akcja charytatywna, z tym, że tutaj na rzecz stargardzkiego schroniska. Każdy kto chce pomóc może przynieść karmę dla zwierzaków. Oprócz tego oczywiście nie zabraknie stoisk pełnych świątecznych ozdób, wśród nich tych ręcznie wykonanych, upominków i miejscowych produktów spożywczych. Na pamiątkę będzie można zrobić sobie zdjęcie w Jemiołowym Zakątku, a także wpisać się na kartkę z pozdrowieniami do Św. Mikołaja. Wydarzenie potrwa do godz. 20.00. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie organizatora – Stargardzkiego Centrum Kultury http://www.sck.stargard.pl/event/Jarmark_Swiateczny_Pod_Szczesliwa_Gwiazda_2017_11_21_11_16#gth.

ŹRÓDŁO FOTO: Urząd Marszałkowski w Szczecinie

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wisola - wspomnienie z pleneru. GALERIA