Dzisiaj jest: 25.4.2018, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Łazienki i centralne ogrzewanie dla mieszkańców STBS

Dodano: rok temu

Trwają inwestycje poprawiające warunki bytowe najemców zajmujących lokale z zasobów Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Łazienki i centralne ogrzewanie dla mieszkańców STBS
Dużym projektem jest tworzenie toalet i łazienek tam, gdzie do tej pory ich nie było. W kilkudziesięciu mieszkaniach zlikwidowane będą też piece na opał stały. Zastąpią je ekologiczne źródła ogrzewania.

Toalety na klatkach schodowych jeszcze w tym roku staną się historią w 65 mieszkaniach. Niezbędne instalacje będą doprowadzone w przewadze do lokali w budynkach przy ul. Wojska Polskiego i Konopnickiej, ale także w kilku innych punktach miasta. Już w przyszłym roku program tworzenia toalet będzie kontynuowany. Docelowo obejmie łącznie ok. 200 gospodarstw domowych. Tylko w tym roku na ten cel przeznaczone jest 350 000 zł.

W ciągu najbliższych 3 miesięcy w 31 mieszkaniach zlikwidowane będą piece kaflowe oraz te węglowe, służące do centralnego ogrzewania. Zostaną zastąpione indywidualnymi instalacjami c.o. z kotłami gazowymi dwubiegowymi. Lokatorzy zyskają także łazienki z ciepłą wodą użytkową. Dotyczy to w sumie ponad 20 budynków. Cały projekt potrwa do 2019 r. W przyszłym roku takie instalacje będą wykonane w kolejnych 45 mieszkaniach. Cała inwestycja ma pochłonąć 1 000 000 zł.

  Zdjęcie: UM w Stargardzie
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Eliminacje do Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - NOWA GALERIA!!!