Dzisiaj jest: 22.6.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Można chłodzić się do woli

Dodano: rok temu

Przed nami wiele upalnych, wakacyjnych dni. W letni krajobraz Stargardu wpisała się już kurtyna wodna i zraszacze, z których przy wysokich temperaturach chętnie korzystają

Można chłodzić się do woli
– nie tylko najmłodsi – mieszkańcy. Urządzenia, przy których można się ochłodzić, stoją w trzech miejscach. Jeszcze w lipcu zraszacz będzie zamontowany w czwartej lokalizacji.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej uruchomiło już automatyczną kurtynę wodną na Rynku Staromiejskim. Działa od 9:00 do 20:00. Jak się okazuje – przynosi radość i ulgę w upałach nie tylko dzieciom. Dorośli także doceniają jej walory. Zraszacz, który działa po naciśnięciu przycisku stoi z kolei w Parku Chrobrego,
w pobliżu Teatru Letniego. Jeszcze w tym tygodniu taki sam będzie zainstalowany przy ul. Wyszyńskiego – tuż przy budynku Millenium. Na początku lipca MPGK zamontuje zraszacz na osiedlu Zachód.

Warto podkreślić, że z każdego urządzenia płynie bieżąca woda. Jak pokazują wyniki badań, nasza kranówka pobierana z 21 studni głębinowych, ma sporą zawartość magnezu, potasu, sodu i wapnia. W rankingu przygotowanym w ubiegłym roku przez portal www.innpoland.pl znalazła się na 7 miejscu, pokonując wiele znanych marek butelkowanej wody dostępnej w sklepach.

Zdjęcia: MPGK w Stargardzie
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Dni Stargardu - Dzień sportu - GALERIA cz.2