Dzisiaj jest: 24.7.2017, imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny

718 km wyzwań przed flisakami

Dodano: miesiąc temu Czytane: 532

Aż z czeskiego Bohumina przypłyną w tym roku na Pomorze Zachodnie i szczecińskie Wały Chrobrego flisacy.

718 km wyzwań przed flisakami
21 czerwca 2017 roku ruszy unikalna wyprawa po wodach Odry, dla zachodniej części Polski – księżnej rzek.  Nie może więc dziwić, że patronat honorowy nad Flotyllą XXII Flisu Odrzańskiego objął marszałek województwa Olgierd Geblewicz.
 
Gospodarka, turystyka, kultura, społeczeństwo, to tylko niektóre z dziedzin życia na jakie oddziałują rzeki. Flisacy i ich wyprawa pokazują jak Odra może tworzyć miejsca pracy, promować ochronę środowiska i ukazywać piękno krajobrazu. W końcu, to także wyprawa wspierająca rozwój portów, rozwijająca żeglugę śródlądową, zarówno tą pasażerską jak i towarową. Wielki finał flisu będzie miał miejsce 8 lipca 2017 r. w Szczecinie.
 
Flis Odrzański jest od lat olbrzymim wsparciem w promocji i rozwoju, mającego olbrzymie znaczenie dla Pomorza Zachodniego, korytarza transportowego północ-południe. W szlak bezpośrednio wpisuje się rewitalizacja Odrzańskiej Drogi Wodnej. Alternatywa, dla transportu lądowego i kolejowego. Nie może więc dziwić, że flisacy płyną także dzięki wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego, który pomógł sfinansować m.in. budę tratw.
 
Już od ponad 20 lat Flis Odrzański jest organizowany dzięki aktywności Ligi Morskiej i Rzecznej, Stowarzyszenia na Rzecz Miast i Gmin Nadodrzańskich oraz nadodrzańskich miejscowości biorących aktywny udział we Flisie. Te działania, koordynują Urzędy Marszałkowskie Województw od Pomorza Zachodniego, aż po Opole. Każdego dnia pokład spływu odwiedza do 60 osób. Na mecie w Szczecinie, flotylla jest eskortowana przez nawet 20 jednostek pływających.

 
Źródło: Urząd Marszałkowski Szczecin
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.