Dzisiaj jest: 26.7.2017, imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima

Szczecińska zmienia oblicze

Dodano: miesiąc temu Czytane: 2008

Spółka Modehpolmo rozpoczęła prace związane z wybudowaniem osiedla mieszkaniowego na terenie naprzeciw powstającej restauracji McDonald’s.

Szczecińska zmienia oblicze
Firma od wielu lat buduje obiekty i prowadzi interesy w Stargardzie.

- Od wielu lat jesteśmy obecni na rynku stargardzkim. Obserwujemy rozwój tego miasta, a poprzez liczne inwestycje m.in. CH Starówka, CH Zodiak, zmieniamy jego oblicze architektoniczne. Widząc rosnące zapotrzebowanie na mieszkania od dłuższego czasu poszukiwaliśmy w regionie lokalizacji, która będzie spełniała oczekiwania wymagających klientów. Taką lokalizacją jest działka przy ul. Szczecińskiej/11-Listopada, która dzięki doskonałemu położeniu w centrum miasta od dawna stanowiła obiekt naszego zainteresowania. Na niej zrealizujemy nowoczesne osiedle wykonane w najwyższym standardzie, zaprojektowane według wiodących trendów architektonicznych – informuje Kamila Paczkowska z Modehpolmo.
Spółka zwróciła uwagę, że teren po byłych warsztatach szkolnych ma optymalne położenie i daje mieszkańcom osiedla doskonały dostęp do komunikacji miejskiej, budynków użyteczności publicznej, punktów handlowych, usługowych, marketów, szkół, przedszkoli i usług medycznych. Ponadto w pobliżu znajduje się dworzec PKP, a już niebawem ruszy budowa Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego. Będzie to nie lada udogodnienie dla wszystkich, w tym dla osób pracujących w Szczecinie.

Osiedle będzie nosiło nazwę CENTRUM. Będzie to zespół zabudowy mieszkaniowej składający się z budynków wielorodzinnych. Inwestycja będzie realizowana w kilku etapach. W pierwszym zrealizowany zostanie budynek o czterech kondygnacjach naziemnych wraz z parkingiem podziemnym (indywidualne boksy garażowe). W parterze budynku będą znajdowały się lokale użytkowe (biurowe i usługowe).
Na wyższych kondygnacjach przewidziano 69 lokali mieszkalnych. Powierzchnia mieszkań będzie zróżnicowana od 26 do 75 m kw. Struktura mieszkań przewiduje mieszkania jedno, dwu, trzy i czteropokojowe. Mieszkania będą zaprojektowane w sposób umożliwiający ich łączenie w celu osiągnięcia większego metrażu. Każde z mieszkań będzie posiadało balkon. Budynek wyposażony będzie w windę osobową, która będzie obsługiwała wszystkie kondygnacje.

Termin oddania budynku do użytkowania to IV kwartał 2018r.

 

Wizualizacje: Modehpolmo

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.