Dzisiaj jest: 26.7.2017, imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima

Zespół Szkół nr 2 kolejny raz na podium

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 1404 Autor:
Redakcja poleca!

Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie kolejny raz na podium w Ogólnopolskim Konkursie Statystycznym

Zespół Szkół nr 2 kolejny raz na podium

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Stargardzie brali udział w XLVI Ogólnopolskim Konkursie Statystycznym organizowanym przez Centralną Bibliotekę Statystyczną im. Stefana Szulca w Warszawie pod patronatem Prezesa GUS. Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu jednego z trzech tematów w oparciu o wiedzę uzyskaną z Małego Rocznika Statystycznego Polski. Konkurs zakończył się sukcesem uczennicy Zespołu Szkół nr 2  – Jagody Waldon z klasy 2L Technikum Zawodowego, która zajęła II miejsce w Polsce. Praca konkursowa na temat: „Na podstawie rozdziału 13. Małego Rocznika Statystycznego Polski (edycja 2015 lub 2016) oceń opłacalność produkcji rolnej w Polsce” została napisana pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów ekonomicznych p. Jolanty Stępczyńskiej.

To duży sukces biorąc pod uwagę stale rosnące zainteresowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych tym konkursem i setki prac ocenianych przez komisję konkursową.

 

Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 – Pan Marcin Przepióra oraz promotorka pracy pogratulowali uczennicy zwycięstwa i przekazali tableta - nagrodę konkursową ufundowaną przez organizatora konkursu. Sukces uczennicy osiągnięty w warunkach tak dużej konkurencji jest wynikiem dużego zaangażowania Jagody w przeprowadzenie badań lokalnych, opracowanie ciekawych wniosków oraz przygotowanie starannej prezentacji zdobytych danych. Laureatka serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które wzięły udział w badaniu statystycznym i przyczyniły się do tego sukcesu.

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.