Dzisiaj jest: 19.5.2024, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Błękitni - Jeziorak 8:0

Dodano: 7 lat temu

W pierwszym tegorocznym sparingu Błękitni Stargard pokonali przed własną publicznością czwartoligowy Jeziorak Szczecin 8:0.

Do przerwy Błękitni po bramce testowanego ukraińskiego pomocnika Ołeksandra Tołstiaka prowadzili 1:0. Po przerwie worek z bramkami otworzył Sebastian Inczewski, a w kolejnych minutach na listę strzelców wpisywali się trzykrotnie Wojciech Fadecki, dwukrotnie Paweł Lisowski i Arkadiusz Jasitczak. W drugiej połowie w barwach Błękitnych zagrał młodzieżowiec Robert Brzęczek, który w dniu dzisiejszym podpisał półroczny kontrakt z naszym klubem.

Błękitni Stargard 8-0 (1:0) Jeziorak Szczecin

Ołeksandr Tołstiak 25, Sebastian Inczewski 62, Wojciech Fadecki 68, 69, 77, Paweł Lisowski 71, 74, Arkadiusz Jasitczak 79

Błękitni Stargard:

(I połowa) Marek Ufnal - Grzegorz Szymusik, Maciej Liśkiewicz, Ołeksandr Tołstiak, Grzegorz Rogala - Maciej Więcek, Filip Karmański (34 Bartosz Babicki), Ołeksandr Sestrenśkyj, Michał Magnuski, Mateusz Czapłygin - Przemysław Brzeziański.

(II połowa) Przemysław Wróbel - Piotr Wojtasiak, Arkadiusz Jasitczak, Tomasz Pustelnik, Rafał Gutowski - Wojciech Fadecki (80 Bartosz Babicki), Paweł Lisowski, Bartosz Flis, Robert Brzęczek, Bartłomiej Zdunek - Sebastian Inczewski.

W 34 minucie meczu po zderzeniu z Filipem Karmańskim bardzo groźnej kontuzji nabawił się zawodnik gości. Jak się okazało doznał złamania piszczela i z boiska musiała go zabrać karetka pogotowia. Nasz zawodnik doznał mocnego stłuczenia mięśnia. Z tego powodu będzie zmuszony odpocząć od treningów przez najbliższe dwa tygodnie.

W dzisiejszym sparingu nie zagrali Patryk Baranowski (lekki uraz kolana) oraz Kacper Pluta i Karol Orłowski. Debiut zaliczył młody zawodnik Akademii Błękitnych Bartosz Babicki.

Za tydzień w sobotę 21 stycznia o godzinie 12:00 również przy Ceglanej w Stargardzie Błękitni zmierzą się w drugim sparingu z ligowym rywalem Kotwicą Kołobrzeg.

Źródło: Błękitni Stargard