Dzisiaj jest: 17.5.2024, imieniny: Brunony, Sławomira, Wery

Nagrody dla Radiometer i ZPS

Dodano: 7 lat temu

Firma Radiometer oraz Zakład Pojazdów Szynowych otrzymały nagrodę Prezydenta Stargardu ?Przedsiębiorca Roku 2016?.

Nagrody dla Radiometer i ZPS
Wręczenie statuetek odbyło się podczas Gali Stargardzkiej Izby Gospodarczej.

Nagroda jest przyznawana przedsiębiorstwom, które w danym roku zrealizowały największe oraz najciekawsze projekty inwestycyjne na terenie miasta.

- Zakład Pojazdów Szynowych wprowadził w swojej działalności rozwiązania usprawniające procesy produkcji, wdrożył nowe technologie oraz wykreowała pozytywny wizerunek miasta na arenie krajowej i międzynarodowej – podkreślał w uzasadnieniu prezydent Sławomir Pajor.

Celem ZPS jest projektowanie i wytwarzanie wyrobów w oparciu o najwyższe standardy oraz aktualnie obowiązujące akty prawne, przepisy branżowe oraz normy. Spółka dysponuje odpowiednim zapleczem przemysłowym i dużym potencjałem wytwórczym. Wyprodukowane przez firmę pojazdy kolejowe w pełni spełniają standardy klientów i użytkowników. Atutami firmy są profesjonalizm i doświadczenie zatrudnionych pracowników, a priorytetami - dalszy rozwój oraz zadowolenie klientów i ich dobra opinia o firmie i marce.

- Podstawą do podjęcia decyzji o przyznaniu nagrody firmie Radiometer Sp. z o.o. jest realizacja przez nią nowej inwestycji na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii w Stargardzie. Firma wybudowała halę produkcyjną o powierzchni 3 500 m2 wraz z najnowocześniejszym zapleczem i infrastrukturą techniczną. W 2 016 roku zatrudnienie osiągnęło 330 osób, z czego 60 osób zatrudniono w tym roku w nowej hali produkcyjnej. To bardzo cieszy i należy takie działania doceniać i nagradzać – mówi prezydent Sławomir Pajor.

Nowy zakład powstał na czterohektarowej działce. Inwestycję rozpoczęto w czerwcu 2015 r, a zakończono w lipcu b.r. Całkowita wartość nakładów inwestycyjnych wyniosła 35 mln złotych.

Misją grupy Radiometer jest niesienie pomocy w stawianiu diagnoz ratujących ludzkie życie. W tym celu w Stargardzie uruchomiono najnowocześniejsze linie produkcyjne i wytwarza się najbardziej innowacyjne urządzenia i materiały medyczne w dziedzinie diagnostyki krytycznej pacjentów. Analizatory, monitory, systemy i oprogramowanie używane są także w bankach krwi, gabinetach lekarskich i poradniach, gdzie wykorzystywane są w badaniach przesiewowych i leczeniu różnych chorób. Produkty wytwarzane w Stargardzie trafiają do placówek medycznych w blisko 150 krajach na całym świecie. W Polsce służba zdrowia wykorzystuje ponad 600 urządzeń diagnostycznych, co stanowi 40% rynku analiz gazometrycznych.

FOTO: Tadeusz Surma


 
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Dzień Pionierów 12.05.2024. Fotorelacja