Dzisiaj jest: 13.4.2021, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy

Opera na Zamku - "Eugeniusz i Tatiana – Zakręt". PREMIERA

Data wydarzenia: Lokalizacja: Opera na Zamku Szczecin Dodano:
Opera na Zamku - "Eugeniusz i Tatiana – Zakręt". PREMIERA

Piotr Czajkowski

Eugeniusz i Tatiana – Zakręt

na motywach "Eugeniusza Oniegina" Piotra Czajkowskiego
 

"Pobocze autostrady... Spotkania przy drodze kochanków. Ich pełne desperacji emocje i rozmowy... Kłótnie i wyznania miłości. Płacz za kierownicą, przydrożny papieros czy kawa... Współczesny pejzaż emocjonalny – skrzyżowany z poetycką i nostalgiczną przyrodą w tle... Zima, suche trawy, wiatr, mgły czy deszcz... Współczesny Oniegin. Pozbawiony XIX wiecznego konwenansu, pojedynków, niezbyt już aktualnego obowiązku wychodzenia za mąż.... Oniegin, z którego wypreparowujemy i poddajemy analizie jedynie najgłębsze uczucia jego głównych bohaterów. Ich zaskakująco ponadczasowe i tak dobrze nam znane burzliwe meandry – zakręty uczuć... Wzajemne, wieczne mijanie się, rozmijanie w miłości – niczym w Śnie nocy letniej Szekspira. Oniegin – filmowy, nam współczesny - bliższy?"

„Pomyślałam, że powrót do tej opery teraz, będzie jak otworzenie szuflady z drogocennymi pamiątkami. Namiastką normalności. (…) Ta opera da się skrócić tak, by jej nie „uszkodzić”, i by nie zrobić z niej tylko streszczenia. Poza skrótem libretta istnieje również jej inna wersja muzyczna – jest partytura rozpisana na zmniejszoną liczbę instrumentów. I właśnie dlatego uważam, że to dobry tytuł na przeprowadzenie tego naszego eksperymentu. Skrótów oper na ogół się przecież nie robi – ten nurt „wyzwoliła” epidemia. Do tej pory uważano to za świętokradztwo”.

Pia Partum, reżyser

Pozostałe terminy: 07.03-18.00, 27.03.19.00
Więcej o wydarzeniu oraz kup bilet: TUTAJ


 

Premiera dostępna będzie również online. Dostęp do spektaklu jest płatny, ale Państwu pozostawiamy wybór kwoty, 10, 20 lub 50 zł.
 

Bilety na spektakle w teatrze są w jednej cenie 30 zł/os. W sprzedaży są miejsca nienumerowane z ograniczeniem do 50% miejsc na widowni. Prosimy pamiętać o obowiązku zachowania dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa podczas pobytu w operze.


 
Foto ze spektaklu: Piotr Nykowski
Projekt plakatu: Agata Pełechaty

Opera na Zamku w Szczecinie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA