Dzisiaj jest: 30.9.2024, imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

Porażka w Niepołomicach

Dodano: 8 lat temu

Fatalnie zakończył się daleki wyjazd Błękitnych Stargard do Niepołomic.

Błękitni grający w osłabionym składzie ulegli miejscowej Puszczy 3:1 (2:0).   Obrona Błękitnych, która dotychczas spisywała się znakomicie, w tym meczu pozostawiała wiele do życzenia i popełniała zbyt wiele prostych błędów. Nasi napastnicy również nie zachwycili. Jedyną bramkę dla Błękitnych zdobył lewy obrońca Ariel Wawszczyk.

Puszcza Niepołomice 3-1 Błękitni Stargard

Damian Lepiarz 1, Michał Czarny 12, Dominik Maluga 50 - Ariel Wawszczyk 70

Puszcza Niepołomice: 12. Marcin Staniszewski - 28. Michał Mikołajczyk, 3. Michał Czarny, 27. Arkadiusz Garzeł, 19. Dawid Abramowicz - 16. Dominik Maluga(72, 2. Daniel Barbus), 18. Damian Lepiarz, 8. Longinus Uwakwe (58, 17.Dariusz Gawęcki), 10. Maciej Domański, 14. Kamil Łączek (77, 20. Filip Wójcik) - 21. Mateusz Broź (66, 6. Roman Stepankow).

Błękitni Stargard: 1. Marek Ufnal - 25. Grzegorz Szymusik (90, 21. Patryk Włóka), 4. Arkadiusz Jasitczak, 19. Tomasz Pustelnik, 6. Ariel Wawszczyk - 17. Maciej Więcek (46, 5. Bartłomiej Zdunek), 15. Paweł Lisowski, 14. Bartosz Flis (75, 9. Sebastian Inczewski), 27. Jakub Okuszko(60, 26. Wojciech Baszak), 18. Wojciech Fadecki - 20. Michał Magnuski.

żółte kartki: Maluga, Uwakwe, Gawęcki - Więcek, Magnuski, Fadecki, Inczewski.

sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).

Mecz od samego początku ułożył się po myśli gospodarzy. Już w pierwszej minucie Puszcza strzeliła bramkę. Po podaniu z lewej strony boiska w polu karnym nie kryty był Damian Lepiarz, który wpakował piłkę do siatki. W 12 minucie Puszcza prowadziła już 2:0. Po krótko rozegranym rzucie rożnym i podaniu na piąty metr pola karnego do piłki dopadł Michał Czarny, który pokonał bezradnie interweniującego Marka Ufnala. W tej części spotkania Błękitni praktycznie ani razu nie zagrozili bramce gospodarzy.

Druga połowa ponownie rozpoczęła się znakomicie dla Puszczy. W 50 minucie spotkania kolejne podanie z lewej strony boiska w poprzek bramki strzeżonej przez Marka Ufnala, gdzie nie kryty zawodnik Puszczy  Dominik Maluga wpakował piłkę na pustej bramki. Od strzelenia trzeciego gola, Puszcza cofnęła się do defensywy, a Błękitni rozpoczęli grę ofensywną. Znakomite sytuacje do zdobycia bramki zmarnowali Grzegorz Szymusik, Michał Magnuski oraz Wojciech Fadecki. W 69 minucie kontaktowego gola zdobył Ariel Wawszczyk, który z ostrego kąta idealnie przymierzył i zdobył jak się później okazało honorową bramkę dla Błękitnych. W Błękitnych drugoligowy debiut  zaliczył 16 letni junior Patryka Włóka, który na boisku pojawił się pod koniec drugiej połowy.

Błękitni porażką w Niepołomicach skomplikowali sobie sytuacje w ligowej tabeli. Co prawda utrzymali cztery punkty przewagi nad strefą spadkową, lecz dali się wyprzedzić drużynom  ROW 1964 Rybnik i Polonii Bytom. Błękitni  z dorobkiem 32 punktów zajmują 13 miejsce w tabeli i muszą w kolejnych meczach mocno walczyć o punkty, a zapewnić sobie ligowy byt.

Za tydzień w sobotę 7 maja o godzinie 15:00 Błękitni zagrają w Stargardzie z walczącym o awans Zniczem Pruszków.

Źródło: Błękitni Stargard