Dzisiaj jest: 23.4.2024, imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

LENARTOWICZ BRĄZOWĄ MEDALISTKĄ HALOWYCH MISTRZOSTW POLSKI

Dodano: 8 lat temu Autor:

W dniach 12-14 lutego w Spale odbywały się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych.

Wśród startujących byli zawodnicy reprezentujący klub WMLKS Pomorze Stargard. Najlepiej wypadła Eliza Lenartowicz, która w biegu na 1500 metrów została brązową medalistką.

W mistrzostwach wystartowała piątka zawodników w klubu, w trzech konkurencjach. Blisko zdobycia medalu była Anna Wiktorczyk. W biegu na 3000 metrów zajęła czwarte miejsce. Jej siostra, Aleksandra Wiktorczyk, w tej samej konkurencji, uplasowała się na ósmej pozycji. W biegu na 1500 m mężczyzn wystartował Jakub Woźniak, który ustanawiając rekord życiowy, zajął siódme miejsce oraz Konrad Majdziński, również z osobistym rekordem, uplasował się na dwunastej pozycji.

Eliza Lenartowicz została brązową medalistką Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i również ustanowiła swój nowy rekord życiowy. To nie pierwszy sukces zawodniczki o tak wysokiej randze. Od trzech lat, biegaczka zdobywa medale, w tym mistrzostw Polski.

Zawodnikom towarzyszył trener Zbigniew Krzysiek.

Źródło: Powiat Stargardzki