Dzisiaj jest: 19.3.2024, imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety

Dwa dni żeglowali po wodach Miedwia. Nagrodzono najlepszych

Dodano: 10 lat temu Autor:

77 miłośników żeglowania na 29 jachtach wzięło udział w XLI Regatach o Błękitną Wstęgę Jeziora Miedwie, które odbyły się w miniony weekend.

Główna nagroda przypadła w tym roku załodze Polsails Sailing Team, która pływała Big Magią wygrywając wyścig australijski Long Dystans o puchar prezydenta oraz Błękitną Wstęgę Jeziora Miedwie.

Drugie miejsce w tej kategorii zajął klub żeglarski Jomitoka, a trzecie PTTK Grot. Zawodnicy ścigali się w czterech klasach. W klasie omega pierwsze miejsce zajął Sztor Barlinek, drugie Jomitoka, a trzecie klub wojskowy Stargard Szczeciński.

W klasie T1 (jachty kabinowe do 6,5 m) trzy miejsca na podium zgarnął klub PTTK Grot. W klasie T2 (jachty kabinowe powyżej 6,5 m) także najlepsi bili żeglarze z klubu Grot. Za nimi uplasowali się wodniacy OSiR Stargard, a następnie z Jomitoki.

W klasie Open - Regatowa najlepiej popłynęli żeglarze Polsails Sailing Team. Drugie miejsce zajął klub Jomitoka, a trzecie PTTK Grot. Sędzią głównym regat, które odbyły się w miniony weekend był Roman Gryglewski ze Szczecina.
Źródło: Głos Szczeciński