Dzisiaj jest: 27.9.2024, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Koniec wyjazdowej serii Błękitnych Stargard

Dodano: 5 dni temu Autor:

Piłkarze Błękitnych Stargard przegrali w 9. kolejce Betclic 3. Ligi z Wdą Świecie 1:2.

Stargardzki zespół w czterech wcześniejszych wyjazdowych meczach w sezonie 2024/2025 był niepokonany. Błękitni na boiskach rywali wygrali trzy mecze, a jedyne punkty stracili remisując 1:1 z beniaminkiem, Kotwicą Kórnik.

W sobotę drużyna prowadzona przez trenera Jarosława Piskorza pojechała do innego beniaminka i tym razem przegrała. Dla Wdy Świecie było to drugie zwycięstwo w sezonie. Gospodarze mają też dwa remisy i pięć porażek, co oznacza, że z ośmioma punktami plasują się na 15. pozycji w tabeli gr. 2.

Kluczowy okazał się początek drugiej połowy. W 54. minucie wynik otworzył Oskar Januszewski, a siedem minut później drugiego gola zdobył Jay Jaskólski. Błękitni odpowiedzieli dość szybko, bo w 67. minucie gola z rzutu wolnego strzelił Mateusz Piotrowski. Specjalista od efektownych trafień podobnie, jak Antoni Prałat ma już pięć goli w obecnym sezonie i jest w czołówce klasyfikacji strzelców.

W dwóch ostatnich kolejkach Błękitni zdobyli tylko punkt i zmarnowali szansę, żeby dogonić liderów. Na pierwsze miejsce po wygranej 3:2 w meczu z rezerwami Lecha Poznań awansował Sokół Kleczew, który podobnie, jak Flota Świnoujście ma 20 punktów.

O pięć "oczek" mniej zdobyła trzecia w tabeli Noteć Czarnków, a Błękitni z 14 punktami pomimo porażki pozostali na czwartym miejscu. Stracili jednak przewagę nad liczną grupą pościgową, bo nawet zajmująca 12. miejsce Polonia Środa Wielkopolska traci tylko trzy punkty, ale podobnie, jak kilka innych drużyn ma jeszcze do rozegrania jeden mecz. W 10. kolejce Błękitni w sobotę 28 września o godz. 15:00 podejmą Cartusię Kartuzy. W tym spotkaniu nie powinni się już potknąć, bo strata punktów może oznaczać duży spadek w ligowej tabeli.

Wda Świecie - Błękitni Stargard 2:1 (0:0)
1:0 - Oskar Januszewski 54'
2:0 - Jay Jaskólski 61'
2:1 - Mateusz Piotrowski 67'