Dzisiaj jest: 27.9.2024, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Wysokie zwycięstwo PGE Spójni Stargard w Toruniu

Dodano: tydzień temu Autor:

Koszykarze PGE Spójni Stargard odnieśli drugie sparingowe zwycięstwo przed sezonem 2024/2025.

Koszykarze PGE Spójni Stargard odnieśli drugie sparingowe zwycięstwo przed sezonem 2024/2025. W czwartkowym meczu rozgrywanym bez udziału publiczności Biało-Bordowi zmierzyli się w Toruniu z Arrivą Polskim Cukrem.

To było pierwsze zwycięstwo PGE Spójni w sparingu z ligowym rywalem. Wcześniej prowadzona przez trenera Andreja Urlepa drużyna pokonała tylko I-ligową Sensation Kotwicę Port Morski Kołobrzeg. Wiele okazji do rywalizacji z ekipami z Orlen Basket Ligi jednak nie miała, bo mierzyła się tylko z Treflem Sopot i Kingiem Szczecin.

W meczu z Arrivą Polskim Cukrem Toruń PGE Spójnia wygrała aż 98:59. Goście zwyciężyli wszystkie kwarty, a tylko pierwsza część była wyrównana. Gospodarze mieli w niej nawet pięć "oczek" przewagi (18:13), a prowadzenie zmieniało się siedmiokrotnie. Dla przebudowanej ekipy z Torunia ostatnie dni są bardzo trudne, bo w niedzielę przegrała ona jeszcze wyżej z Anwilem Włocławek (52:105). PGE Spójnia zagra z Anwilem 28 września, ale wcześniej, bo już w piątek o godz. 16:30 zmierzy się w Toruniu z Legią Warszawa. To spotkanie również będzie zamknięte dla kibiców.

W czwartkowym meczu PGE Spójnia trafiła 37/65 rzutów z gry w tym 8/23 za trzy punkty. Biało-Bordowi wykorzystali też 16/23 rzutów wolnych. Mieli 41 zbiórek, 20 asyst i popełnili siedem strat przy 14 przeciwnika. Gospodarze trafili 21/62 rzutów z gry (5/23 za trzy) oraz 12/16 rzutów wolnych.

Dla PGE Spójni 17 punktów zdobył Luther Muhammad. Przez 27 minut był bezbłędny w rzutach za dwa punkty (8/8), ale spudłował wszystkie trzy rzuty z dystansu. Nieskuteczny był Ta’Lon Cooper (1/6 z gry i 4/6 z rzutów wolnych). Rozgrywający do sześciu punktów dołożył jednak siedem asyst i pięć zbiórek.

Swój najlepszy mecz w PGE Spójni rozegrał Dawid Słupiński, który w 16 minut do 13 "oczek" dołożył siedem zbiórek. Był przy tym bezbłędny (4/4 za dwa). Aleksander Langović zdobył 12 punktów (5/8 z gry), a Jayden Martinez 11 (5/11). Wesley Gordon miał osiem punktów i 10 zbiórek, a po dziewięć "oczek" zdobyli Sebastian Kowalczyk (2/4 za trzy) i Damian Krużyński, który w 18 minut trafił 4/6 prób z gry.

Arriva Polski Cukier Toruń - PGE Spójnia Stargard 59:98 (22:24, 12:23, 10:26, 15:25)

Arriva Polski Cukier: Myles 10, Wilczek 10, Ertel 9, Abu 7, Gaddefors 7, Ryuny 6, Tomaszewski 3, Lipiński 3, Sowiński 2, Grochowski 2, Diduszko 0.

PGE Spójnia: Muhammad 17, Słupiński 13, Langović 12, Martinez 11, Kowalczyk 9, Krużyński 9, Gordon 8, Kikowski 7, Cooper 6, Yam 3, Wojdak 3.