Dzisiaj jest: 13.7.2024, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

Przedsiębiorcy inwestują w stargardzkich parkach przemysłowych. Kto zakupił grunty?

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Działające w Stargardzie dwa parki przemysłowe są atrakcyjnie oceniane przez przedsiębiorców, którzy chcą w naszym mieście lokować swój biznes.

Przedsiębiorcy inwestują w stargardzkich parkach przemysłowych. Kto zakupił grunty?

Działające w Stargardzie dwa parki przemysłowe są atrakcyjnie oceniane przez przedsiębiorców, którzy chcą w naszym mieście lokować swój biznes. Co roku Miasto sprzedaje grunty pod nowe inwestycje. Kto zakupił je w zeszłym roku?

Urzędnicy ze stargardzkiego magistratu przyznają, że silna pozycja naszego miasta w obszarze gospodarczym wynika z unikatowej oferty inwestycyjnej oraz atrakcyjnego położenia. - Dzięki inwestycjom w infrastrukturę drogową i wodnokanalizacyjną tereny oferowane przedsiębiorcom są gotowe na przyjęcie nowych zakładów produkcyjnych. Natomiast dzięki programowi pomocy regionalnej i współpracy z Kostrzyńska-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną przedsiębiorcy lokujący projekty inwestycyjne na terenie Stargardu mogą liczyć na korzystne zwolnienia podatkowe- możemy przeczytać w Raporcie o stanie miasta Stargard za 2023 rok.

W Stargardzie działają dwa parki przemysłowe- Stargardzki Park Przemysłowy oraz Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii, w których łącznie działa ponad 100 firm. W PPNT zlokalizowanym na terenach po byłym radzieckim lotnisku zatrudnionych jest obecnie około 6200 osób. Działa w nim 40 firm z różnych branż i państw.

W zeszłym roku nieruchomości nabyła firma EL-COM Bartosz Huła, która zajmuje się szeroko pojętym instalacjami elektrycznymi. Firma planuje budowę zakładu na działce o powierzchni 0,3093 ha. Nowy zakład na działce o powierzchni 2,7 ha planuje wybudować firma Framex, producent okien i drzwi. Lotnisko na lokalizację swojej nowej siedziby wybrała również firma Zawadzka Sp. z o.o.- dystrybutor sprzętu rolniczego. Grunty w PPNT zakupili także Budpak- firma budowlana świadcząca swoje usługi w branży budowa i sprzęt drogowy, Platinum Park Sp. z o.o.- firma budowlana, Esschem Europe Sp. z o.o.- doświadczony producent w branży kosmetycznej i medycznej oraz spółka WPF Production- lider europejskiego rynku w sektorze produkcji karmy dla psów i kotów.

W Stargardzkim Parku Przemysłowym w północno-zachodniej części miasta znajduje się 60 firm oraz biurowiec, w którym swoją siedzibę ma kolejne 50 firm. Inwestorzy reprezentują liczne branże produkcji i usług, m.in. logistyka, konstrukcje stalowe, produkcja wyrobów parafinowych, elementów grzejnych, akcesoriów i komponentów dla przemysłu samochodowego oraz automatyka. W zeszłym roku pracowało tam 2800 osób. Miniony rok upłynął pod hasłem rozbudowy już istniejących zakładów. Hydra Specma Sp. z o.o. rozpoczęła budowę nowej hali o powierzchni 16 000 m2, Spaas Candles Polska Sp. z o.o. zakończyła budowę kolejnej hali o powierzchni 2 000 m2, a Backer OBR Sp. z o.o. z myślą o dalszym rozwoju zakupił nieruchomość niezabudowaną przy ul. Skandynawskiej o powierzchni 9 773 m2. Firma prowadzi prace budowlane związane z rozbudową zakładu o halę o powierzchni 3 000 m2 oaz budynku biurowego o powierzchni 2 000 m2. Rozbudowę zakładu o halę o powierzchni 2 000 m2 rozpoczęła również firma EURO MAX.

Foto: Tomasz Kutelski

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
VI Festyn Historyczny „W krainie Gryfa”. Fotorelacja