Dzisiaj jest: 13.7.2024, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

MŁODZI ZNAWCY STARGARDU

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Konkurs ?Znam Stargard? rozstrzygnięty.

MŁODZI ZNAWCY STARGARDU

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego zdobyli zaszczytne pierwsze miejsca w konkursie „Znam Stargard”.  Razem ze swoimi opiekunami odebrali nagrody z rąk Ewy Sowy, zastępcy prezydenta miasta. W tym roku rywalizacja międzyszkolna była wyjątkowo wyrównana, dlatego na zwycięskim podium stanęło aż 6 drużyn reprezentujących stargardzkie placówki oświatowe. 

W tegorocznej grze terenowej dotyczącej znajomości naszego miasta do rywalizacji stanęło 13 zespołów. Kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych wzięło udział w grze miejskiej, którą opracował Młodzieżowy Zespół Doradczy Prezydenta Miasta. Uczestnicy zabawy zdobywali punkty, wykonując powierzone im zadania. Wszystkie dotyczyły znajomości Stargardu i jego historii. „Cieszę się, że mamy w mieście tak wielu młodych ludzi, którym drogi jest Stargard. Dziękuję członkom Zespołu Doradczego Prezydenta za przygotowanie zabawy, a wszystkim jej uczestnikom za zaangażowanie. Ta inicjatywa jest wyjątkowo cenna i ważna. Pozwala nie tylko na zaznajomienie się z naszym miastem, ale również uczy zdrowej rywalizacji” - mówiła podczas wręczenia nagród Ewa Sowa.

W grę  terenową pod hasłem „Znam Stargard” włączyli się nie tylko uczniowie stargardzkich szkół, ale również ich nauczyciele. Uczestnicy zabawy musieli wykazać się wiedzą o naszym mieście, szybkim liczeniem i kreatywnością. Za wyjątkowe zaangażowanie wszyscy uczestnicy gry miejskiej otrzymali nagrody i wyróżnienia. Poniżej publikujemy szczegółowe wyniki konkursu „Znam Stargard” 2024:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 z opiekunem M. Iwańkowiczem  
I miejsce - II Liceum Ogólnokształcące z opiekunką A. Marciniak
II miejsce - Zespół Szkół nr 5 z opiekunem Sz. Gessnerem
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 z opiekunką A. Kędzierską
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 z opiekunką L. Owczarek
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 8 z opiekunką I. Lidacką


 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
VI Festyn Historyczny „W krainie Gryfa”. Fotorelacja