Dzisiaj jest: 13.7.2024, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

Wakacyjny rozkład jazdy PKP już od niedzieli

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Od najbliższej niedzieli, 9 czerwca, wchodzi w życie letnia korekta rocznego rozkładu jazdy pociągów.

Wakacyjny rozkład jazdy PKP już od niedzieli

Od najbliższej niedzieli, 9 czerwca, wchodzi w życie letnia korekta rocznego rozkładu jazdy pociągów. Pojawią się dodatkowe połączenia, które będą kursowały do miejscowości turystycznych.

Mimo że wakacje oficjalnie rozpoczynają się 22 czerwca, letnia korekta rozkładu jazdy pociągów będzie obowiązywała już od najbliższej niedzieli, 9 czerwca. Została ona dostosowana do podróży w kierunku miejscowości turystycznych dla tych, którzy na wakacyjny urlop postanowili wybrać się pociągiem, a nie własnym samochodem.

Dla mieszkańców Stargardu korekta oznacza, że pojawi się więcej połączeń w kierunku Szczecina i Świnoujścia. PKP Intercity do stolicy naszego województwa obsłuży łącznie 22 pary pociągów. Do rozkładu powróci pociąg IC 38192/83192 Podhalanin, który kursować będzie bezpośrednio do Zakopanego przez m.in. Poznań, Katowice czy Bielsko-Białą oraz pociąg TLK 38174/83174 Wolin rel. Kraków– Świnoujście – Kraków z grupą wagonów do/z Bielsko-Biała. Co więcej, skróci się też czas przejazdu pociągu EIC 1800/8100 Chrobry o 13 min na trasie  z Warszawy do stolicy województwa zachodniopomorskiego i około 20 minut w relacji powrotnej. Zmieni się także kategoria pociągu Włókniarz, który do tej pory kursował jako TLK, a wraz z wejściem korekty zacznie jeździć w ekonomicznej kategorii IC. Skład wagonowy zostanie zastąpiony komfortowym, elektrycznym zespołem trakcyjnym ED160, który na swoim pokładzie posiada klimatyzację, wygodne fotele i udogodnienia dla różnych grup podróżnych, w tym osób z niepełnosprawnościami czy rowerzystów. 

W sumie oferta PKP Intercity w całej Polsce wzbogaci się o 31 par połączeń dalekobieżnych więcej niż w okresie wakacyjnych 2023 r. Każdego dnia Spółka będzie uruchamiała średnio 454 pociągi. Większa liczba połączeń pozwoli podróżnym komfortowo dotrzeć do popularnych kurortów wypoczynkowych nad morzem i w górach. W okresie wprowadzania wakacyjnej korekty rozkładu jazdy do dyspozycji pasażerów, na największych dworcach w Polsce, będą informatorzy mobilni. Pomogą oni podróżnym ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży. Informacje o rozkładzie jazdy oraz aktualne komunikaty dostępne są na stronie www.intercity.pl.

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
VI Festyn Historyczny „W krainie Gryfa”. Fotorelacja