Dzisiaj jest: 15.4.2024, imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

Pamiętamy o Wyklętych

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!

W piątek (1.03.) w całej Polsce obchodzony będzie Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Pamiętamy o Wyklętych

W piątek (1.03.) w całej Polsce obchodzony będzie Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia w Stargardzie odbędzie się uroczysta msza święta. Z kolei w niedzielę (3.03.) aktywni mieszkańcy wezmą udział w 8. Biegu „Tropem Wilczym”.
 

O 18:30 w kościele pw. św. Jana rozpocznie się nabożeństwo. W świątyni znajduje się również tablica upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych. Tam po mszy zostaną złożone kwiaty. W uroczystościach wezmą udział przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, różnych organizacji oraz chętni mieszkańcy. Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to święto państwowe, obchodzone w Polsce od 2011 r.
 

W najbliższą niedzielę (3.03.) w Parku Batorego odbędzie się kolejna edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jak zawsze na kilku dystansach zmierzą się dorośli, młodzież i dzieci. W planach są 2 biegi główne – na 5 km i 1963 m. To opcja dla dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 13 lat. Najmłodsze dzieci będą miały do wyboru dwa krótsze dystanse – 963 m i 196,3 m. OSiR jak zwykle szykuje też niespodzianki dla startujących.

URZĄD MIEJSKI W STARGARDZIE

Źródło: URZĄD MIEJSKI W STARGARDZIE
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargard i blue. Fotorelacja