Dzisiaj jest: 15.4.2024, imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

Naturalne vs syntetyczne materiały w odzieży sportowej

Dodano: 2 miesiące temu

Chodząc na siłownię, wygląd nie jest najważniejszy – kluczowe znaczenie odgrywa wygoda odczuwana podczas wykonywania ćwiczeń.

Naturalne vs syntetyczne materiały w odzieży sportowej

Chodząc na siłownię, wygląd nie jest najważniejszy – kluczowe znaczenie odgrywa wygoda odczuwana podczas wykonywania ćwiczeń. Użyty do produkcji ubrań materiał jest bardzo ważny, ale nie mniejsze znaczenie odgrywają dodatki, czyli ręcznik sportowy, właściwe obuwie i bidon.

Jaką odzież wybrać na siłownię?

Powszechnie publikowany trend zakłada, że noszenie naturalnej odzieży jest lepszym wyborem niż sztucznej, jednak czy ta zasada sprawdzi się na siłowni? Zasada jest tutaj nieco inna, gdyż naturalne tkaniny są po prostu mniej praktyczne, stąd dominuje odzież syntetyczna.

Poliester to najczęściej wybierany materiał, znany głównie z praktycznego wykorzystania. Zacznijmy od tego, że poliester nie wchłania wody, czyli podczas ćwiczeń można uniknąć nieprzyjemnego uczucia wilgoci czy chłodu. Materiał nie ulega zniszczeniu, gdy jest narażony na kontakt z promieniami słonecznymi. Świetnym wyborem jest strój z dodatkiem elastanu. Poliester służy do produkcji bielizny, spodni oraz koszulek, które można prać w wysokich temperaturach. Wygodny strój, ręcznik sportowy i odpowiednie buty stanowią niezbędnik każdej ćwiczącej osoby.

Polipropylen to kolejny materiał używany do produkcji odzieży sportowej. Charakteryzuje się lekkością, doskonale odprowadza wodę, czyli zapewnia uczucie komfortu i świeżości nawet podczas bardzo intensywnych treningów. Dodatkową zaletą są właściwości antybakteryjne.

Bawełna to materiał, który służy nie tylko do produkcji odzieży. Można uszyć z niej także ręcznik sportowy. Korzyścią jest dobra wchłanialność wody, jednak wadą jest długi proces schnięcia, co dla ćwiczącej osoby oznacza nieprzyjemne uczucie wilgoci. To nieelastyczny materiał, który jednak pozwala skórze oddychać.

Co jeszcze zabrać na siłownię?

Odpowiedni strój na siłownię jest niezwykle istotny, ale oprócz ubioru należy zaopatrzyć się także w ręcznik sportowy. Zostaje wykorzystany zarówno do otarcia ciała z potu, jak i używanych maszyn czy urządzeń. Nikt nie chce wchodzić na rowerek czy podnosić ciężarów, które kleją się od potu czy mają widoczne mokre ślady – brak czyszczenia sprzętu nie jest akceptowane na siłowni. Przydadzą się także klapki pod prysznic, bidon na wodę i kluczyk do szafki. Wszystkie potrzebne rzeczy można zmieścić w pojemnej torcie sportowej.

– Materiał zewnętrzny

Źródło: Tipmedia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargard i blue. Fotorelacja