Dzisiaj jest: 15.4.2024, imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

Pieniądze dla przyjaznych działek

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!

Rodzinne Ogrody Działkowe to wyjątkowe miejsca na mapie Stargardu.

Pieniądze dla przyjaznych działek

Rodzinne Ogrody Działkowe to wyjątkowe miejsca na mapie Stargardu. Dzięki regularnym inwestycjom stają się jeszcze piękniejsze i bardziej funkcjonalne. Co roku przeznaczamy na te cele pieniądze z budżetu miasta, ale nasi działkowcy korzystają też z dofinansowań z innych źródeł. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza RODy do udziału w kolejnej edycji konkursu „Przyjazne ogrody”.
 

Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 22.03. (piątek). Dokumenty trzeba dostarczyć do Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie (ul. J. Piłsudskiego 40). Szczegółowe informacje i wzory wniosków do wypełnienia można znaleźć tutaj. Do konkursu mogą się zgłaszać stowarzyszenia prowadzące Rodzinne Ogrody Działkowe. Uczestnicy, podobnie jak w zeszłym roku, podzieleni będą na 3 kategorie, w zależności od wielkości ROD (do 130 działek, 131-300 działek, powyżej 300 działek). Laureaci konkursu dostaną nagrody finansowe, które przeznaczą na różne inwestycje. To nawet 40 000 zł dla zdobywców I miejsca. Dodatkowo zwycięzcy będą mogli poszczycić się tytułem „Przyjazny ogród 2024”.
 

W Stargardzie jest 10 Rodzinnych Ogrodów Działkowych. To miejsca wypoczynku i rekreacji tysięcy stargardzian. Zarządcy RODów regularnie korzystają ze wsparcia miasta. W 2023 roku z budżetu miasta do 5 ogrodów popłynęło w sumie 80 000 zł. Dzięki tym pieniądzom m.in. zmodernizowano instalacje, naprawiono ogrodzenie, wykonano oświetlenie i kupiono rębak. Teraz zarządcy mają okazję do zdobycia kolejnych środków – tym razem z budżetu województwa.
 

URZĄD MIEJSKI W STARGARDZIE

Źródło: URZĄD MIEJSKI W STARGARDZIE
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargard i blue. Fotorelacja