Dzisiaj jest: 15.4.2024, imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

Jakie są najlepiej płatne zawody w Szczecinie? Sprawdzamy!

Dodano: 2 miesiące temu Autor:

Dla kogo jest praca w Szczecinie i gdzie najwyższe zarobki? Poznaj szczegóły na rynku pracy w tym mieście.

Jakie są najlepiej płatne zawody w Szczecinie? Sprawdzamy!

Jak wygląda rynek pracy w Szczecinie?

Pomimo licznych trudności, z jakimi musiał się zmierzyć polski rynek pracy w ciągu ostatnich 3 lat, śmiało możemy powiedzieć, że sytuacja się unormowała. Na koniec 2023 roku bezrobocie w kraju wyniosło zaledwie 5,1%, a w samym Szczecinie 3,6%. Jako że jest to miasto mocno zróżnicowane gospodarczo, ma do zaoferowania bardzo wiele różnorodnych miejsc pracy. Wyraźnie jednak widać, że zapotrzebowanie na pracowników w pewnych branżach przewyższa inne, a przy tym istnieją duże rozbieżności w wysokości zarobków. Przyjrzyjmy się, kto najlepiej zarabia w Szczecinie.

W jakich branżach można dobrze zarobić w Szczecinie?

 Podobnie, jak w większości dużych miast w kraju, w Szczecinie najlepiej opłacani są:

  • pracownicy branży IT (programiści, graficy, analitycy danych) - początkujący zarabiają tu od 5 000 zł brutto, a doświadczeni nawet 15 000 zł;
  • managerowie logistyczni - z uwagi na doskonale rozwiniętą infrastrukturę portową, w Szczecinie, jest on bardzo istotnym punktem logistycznym w kraju. Wynagrodzenie dla osób zarządzających transportem może wynosić od 6 000 zł do 12 000 zł brutto;
  • inżynierowie budownictwa - branża budowlana radzi sobie wyśmienicie w całym kraju. Inżynierowie w Szczecinie zarabiają zależnie od swojego doświadczenia, a także uprawnień. Średnio jest to powyżej 6 000 zł brutto czy jak w przypadku kierowników instalacji elektrycznej powyżej 8 000 zł.

Jak to się ma do wolnych wakatów? Czy łatwo jest znaleźć posadę na jedno z powyższych stanowisk? Na pewno nie tak łatwo, jak w zawodach deficytowych, na które najczęściej pojawiają się oferty pracy. Szczecin jest miastem, w którym brakuje obecnie pracowników służby zdrowia, budowlańców niższego szczebla, nauczycieli i pedagogów. Niestety to zawody, których przedstawiciele nie mogą się pochwalić wysokimi pensjami.
 

Interesuje Cię praca Szczecin? Chcesz mieć godziwą pensję adekwatną do swojego doświadczenia? Zapoznaj się z ofertami pracy na portalu GoWork w zawodzie, w którym możesz najlepiej zarobić lub tym, który po prostu lubisz wykonywać. Na GoWork znajdziesz od razu opinie o pracodawcach https://www.gowork.pl/opinie/szczecin;l, z których dowiesz się, gdzie warto aplikować.
 

Materiał sponsorowany

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargard i blue. Fotorelacja