Dzisiaj jest: 13.6.2024, imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana

STARGARDZCY PRZEDSIĘBIORCY NAGRODZENI

Dodano: 4 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Chleby na żywym zakwasie, kawa i ciastka - tymi produktami może poszczycić się Stargard.

STARGARDZCY PRZEDSIĘBIORCY NAGRODZENI

Chleby na żywym zakwasie, kawa i ciastka - tymi produktami może poszczycić się Stargard. Podczas corocznej Gali Przedsiębiorczości nagrodzono najlepsze, lokalne produkty. Wśród zwycięzców znaleźli się: „Piekarnia na żywym zakwasie”, „Kitko Coffee Roastery Palarnia Kawy” i „Piekarnia-Ciastkarnia Bagietka”.  

W Stargardzkim Centrum Kultury po raz kolejny odbyła się Stargardzka Gala Przedsiębiorczości. Podczas uroczystości wyłoniono nie tylko najlepsze produkty lokalne, ale wybrano również produkt roku, eksportera roku i najlepszą pracę dyplomową 2023. Uhonorowano też laureatów konkursu Stargardzkiej Izby Gospodarczej i najlepszego przedsiębiorcę ubiegłego roku.

Ta prestiżowa, biznesowa impreza odbywa się każdego roku. Jej celem jest wyróżnienie i nagrodzenie prężnie działających stargardzkich przedsiębiorców. Tego wieczoru wyróżnienia przyznają nie tylko władze miasta, ale również Stargardzka Izba Gospodarcza.

„Chciałbym podziękować wszystkim przedsiębiorcom za to, że w dużej mierze utrzymują nasze państwo. Zarządzanie własnym biznesem to ogromna odpowiedzialność. Niesie za sobą stres i ryzyko. Dziękuję raz jeszcze za Waszą ciężką pracę i za to, że jesteście” - mówił Adam Rudawski, wojewoda zachodniopomorski.

W kategorii Stargardzki Produkt Lokalny Debiut Roku laureatem została „Spółdzielnia Socjalna Rzemiosło”. Piekarnię wyróżniono za chleb na zakwasie i drożdżówkę z cynamonem.

Tytuł Stargardzki Produkt Lokalny 2023 otrzymały:  palarnia kawy „Kitko Coffee Roastery” Dominika Gajewskiego, a także piekarnia „Bagietka” Ryszarda Wieczorka i Miłosza Gryzy.

„Gratuluję wszystkim zgromadzonym tego, że w tak mądry i skuteczny sposób rozwijacie swoje firmy. Dzisiejsze spotkanie buduje naszą lokalną tożsamość. Stargardzkie marki pozwalają nam rosnąć w siłę” - podkreślił w swoim wystąpieniu prezydent Rafał Zając.

Najważniejsze nagrody, czyli statuetki im. Stanisława Pajora dla „Stargardzkiego Przedsiębiorcy Roku” trafiły do firm: „HydraSpecma” i „Marbud”. Pierwszą doceniono za produkcję wysokiej jakości sprzętu hydraulicznego a drugą za nowoczesne osiedle mieszkaniowe „Harmonia Park”. 

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to nie tylko nagrody i wyróżnienia. Impreza jest również okazją do wymiany kontaktów i doświadczeń stargardzkich przedsiębiorców.

W tym roku integracja odbywała się przy występie Łukasza Drapały, finalisty programu „The Voice of Poland”.

Poniżej publikujemy listę wszystkich nagrodzonych.


Stargardzki Produkt Lokalny:

„Spn s. RZEMIOSŁO” PIEKARNIA na Żywym ZakwasieWIEŚNIAK ORKISZOWY (chleb na zakwasie) oraz CYNAMONOKARDAMONKA (długo fermentująca, wegańska drożdżówka z cynamonem i kardamonem) – kategoria Debiut Roku,

„DOMI” Dominiki Gajewski kawa speciality z Kitiko Coffee Roastery Palarnia Kawy Stargard,

BAGIETKA S.C. PIEKARNIA – CIASTKARNIA Ryszard Wieczorek, Miłosz GryzaCHLEB PEŁNOZIARNISTY produkowany od 24 lat.

Nagrodę im. Sławomira Pajora dla Stargardzkiego Przedsiębiorcy Roku otrzymali: HydraSpecma Sp. z.o.o. oraz Marbud Sp. z o.o. Stargardzkie Przedsiębiorstwo Budowlane.
 

1. Lider Stargardzkiego Biznesu:

BIO-TEK Wojciech Woźniak – mikro przedsiębiorstwo,

SON PHAN VAN „ZŁOTY SMOK” – małe przedsiębiorstwo,

Filter PHU Marzenna Kłosek – średnie przedsiębiorstwo.
 

2. Produkt/Usługa Roku 2023

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe i Produkcji Metalowej M.D. WID-BUD – produkt – konstrukcje stalowe pod rzeźby dla nowo budowanego parku rozrywki.
 

3. Inwestor Roku 2023

GIPS-SYSTEM BIELENINIK Spółka Jawna
 

4. Eksporter Roku 2023

EcoReadyBath sp. z o.o.
 

Stargardzka Izba Gospodarcza przyznała także nagrodę w konkursie na najlepszą pracę dyplomową z Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. Laureatką została Klaudia Korsak, która pisała o wpływie inflacji na funkcjonowanie gospodarstwa domowego w latach 2018-2022.


Zwycięzcom gratulujemy i niezmiennie trzymamy kciuki za stargardzki biznes.

Do zobaczenia w 2025 roku.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
II Stargardzki Korowód Dziejów. Fotorelacja