Dzisiaj jest: 29.2.2024, imieniny: Lecha, Lutomira

Trwają prace drogowe na ul. Kochanowskiego. Koniec dopiero w listopadzie

Dodano: 3 tygodnie temu Autor:
Redakcja poleca!

Na ul. Kochanowskiego pojawiły się maszyny drogowe, które zdjęły wierzchnią warstwę jezdni. To dopiero początek inwestycji, która ma potrwać do końca listopada.

Trwają prace drogowe na ul. Kochanowskiego. Koniec dopiero w listopadzie

Na ul. Kochanowskiego pojawiły się maszyny drogowe, które zdjęły wierzchnią warstwę jezdni. To dopiero początek inwestycji, która ma potrwać do końca listopada.

Ulicę Kochanowskiego kierowcy znają już na pamięć. Bez tego nie byliby w stanie omijać wszystkich wyrw, dziur i zapadniętych studzienek. Dlatego informacja o rozpoczętym remoncie ucieszyła niejednego mieszkańca Stargardu. Aby jednak cieszyć się z efektów przebudowy, trzeba poczekać do listopada.

Na ul. Kochanowskiego pojawi się nowa nawierzchnia, chodnik, ścieżka rowerowa oraz oświetlenie. Pod jezdnią wymieniona zostanie kanalizacja deszczowa oraz sieć wodociągowa, a wszystko uzupełni nowe oznakowanie i bezpieczne barierki. Na skrzyżowaniu z ul. Okrzei tymczasowe rondo zostanie zamienione na takie o stałej organizacji ruchu. Taka zmiana czeka mieszkańców ul. Kochanowskiego i przejeżdżających nią kierowców.

Wykonawcą prac w tym rejonie miasta jest forma BUDPAK Paweł  Szubert. Całość będzie kosztowała prawie 7 milionów złotych. Część dołożyła Gmina Miasto Stargard, a pozostała kwota to dofinansowanie z programu Polski Ład. Początkowo dofinansowanie miało być przekazane na zadanie „Przebudowa ulicy Szczecińskiej w Stargardzie na odcinku od ulicy Wileńskiej do Placu Zgody”. W niebezpiecznym miejscu przy stacji Orlen miało powstać rondo. Mimo uzyskania dofinansowania pojawiły się jednak problemy z wyborem wykonawcy, ponieważ proponowane kwoty przekraczały założony budżet. Pracownikom Starostwa udało się zamienić zadanie na przebudowę ul. Kochanowskiego.

W najbliższym czasie przy ul. Kochanowskiego będzie realizowana jeszcze jedna inwestycja. Czwarty sklep w Stargardzie wybuduje niemiecka sieć dyskontów Lidl. Nowy market zostanie zlokalizowany pomiędzy osiedlem mieszkaniowym Osiedle Królewskie a myjnią samochodową. Inwestor otrzymał już pozwolenie na budowę budynku handlowego wraz z zagospodarowaniem terenu, w tym dojścia, dojazdy, parking, instalacje i urządzenia infrastruktury technicznej.

Foto: Powiat Stargardzki

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
„Zachodniopomorska Stójka dla Hani”. Fotorelacja