Dzisiaj jest: 29.2.2024, imieniny: Lecha, Lutomira

Słoneczna Italia nagradza Stargard

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Byk, Waga i Lew - ta konstelacja znaków zodiaku przyniosła kolejne zwycięstwo stargardzkiemu grafikowi, Ryszardowi Baloniowi.

Słoneczna Italia nagradza Stargard

Byk, Waga i Lew - ta konstelacja znaków zodiaku przyniosła kolejne zwycięstwo stargardzkiemu grafikowi, Ryszardowi Baloniowi.

Nasz artysta wziął udział w międzynarodowym konkursie „Primo Premio Senior - Auguri D’Autore Grafica Italiana 2023”, który każdego roku organizuje „Stowarzyszenie Grafików Włoskich”. Prace na konkurs przesyłane są elektronicznie, w taki również sposób prezentowana jest na koniec wystawa wszystkich laureatów.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że tak znamienite jury wyróżniło właśnie moje grafiki” - mówi Ryszard Baloń, który od lat działa w stargardzkim Młodzieżowym Domu Kultury. „Najbardziej jednak jestem dumny z tego, że wyróżniono również moich podopiecznych. W konkursie świetnie poradzili sobie Agata Biryłko, Alicja Bekiesz, Zuzanna Kowalska i Marcel Burghardt” - dodaje.

Młodzi ludzie z MDK zgarnęli we Włoszech całą pulę nagród i nie ukrywają radości z tego powodu.

„Bardzo się cieszę, że wyróżniono moją pracę, zwłaszcza, że była dedykowana mojej babci. Grafika ukazuje jej kota i zrobiłem ją w prezencie urodzinowym dla babci Genowefy" - mówi Marcel Burghardt. „Moja przygoda z grafiką zaczęła się rok temu, wcześniej nie miałem nic wspólnego ze sztuką. Zajęcia z Ryszardem Baloniem spowodowały jednak, że zacząłem poważnie myślec o uczelni artystycznej. W tej chwili przygotowuję portfolio i chcę spróbować swoich sił na uczelni w Poznaniu” - dodaje Marcel, tegoroczny maturzysta.

Pracownia Grafiki Warsztatowej od wielu lat działa w stargardzkim Młodzieżowym Domu Kultury. Zrzesza młodych, utalentowanych ludzi, którzy tworzą pod czujnym okiem Ryszarda Balonia. Ten artysta- grafik jest równocześnie malarzem i nauczycielem edukacji artystycznej. W 2021 roku został  odznaczony medalem „Zasłużony dla miasta Stargard”. 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
„Zachodniopomorska Stójka dla Hani”. Fotorelacja