Dzisiaj jest: 13.6.2024, imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana

IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Gastronomicznym dla uczennic ZS nr 5

Dodano: 6 miesięcy temu
Redakcja poleca!

Karpiowy "food-street" pod postacią langosza z gulaszem z karpia i potrawa Drwal a'la Karp przypadły do gustu jury konkursu.

IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Gastronomicznym dla uczennic ZS nr 5

Uczennice trzeciej klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół nr 5, zajęły IV miejsce w finale II Ogólnopolskiego Karpiowego Konkursu Kulinarnego.

Julia Smagowicz i Natasza Sobańska, pod opieką pani Moniki Nowickiej-Chorągiewicz, przygotowały karpiowy "food-street" pod postacią langosza z gulaszem z karpia i potrawę Drwal a'la Karp.

Dziewczęta zaproszone zostały do Warszawy, gdzie pod okiem wytrawnego jury, któremu przewodniczył znany kucharz pan Jarosław Uściński oraz przy wsparciu opiekuna i dopingu dyrektora szkoły Krzysztofa Bielskiego, zajęły IV miejsce w konkursie.

Jak wielokrotnie podkreślało szanowne jury, ten wspaniały sukces, dotyczy wyjątkowo trudnego tematu ryb i ogromnej konkurencji, bowiem w konkursie wystartowały 124 potrawy wykonane przez młodzież szkół gastronomicznych z całej Polski.


ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 5 W STARGARDZIE

Źródło: ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 5 W STARGARDZIE
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
II Stargardzki Korowód Dziejów. Fotorelacja