Dzisiaj jest: 20.5.2024, imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Weekendowe sukcesy zapaśników LKS Feniks PESTA Stargard

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:

Kolejny weekend i kolejne medale zapaśników LKS Feniks PESTA Stargard.

W Boguszowie w dniach 1-3 grudnia odbył się HEROS LADY OPEN. W międzynarodowym turnieju wystartowały zawodniczki z ponad 20 państw. Z tych zawodów LKS Feniks PESTA przywiózł pięć medali.

Srebro zdobyła Maja Pawlikowska. W kategorii 39 kg stoczyła trzy walki. W finale zmierzyła się z zawodniczką z Holandii. Cztery walki stoczyła Sandra Piechocka (42 kg), która również zdobyła srebrny medal. W finale rywalizowała z z zawodniczką z Niemiec.

Brązowe medale zdobyły: Michalina Wrzeszcz (33 kg, trzy walki), Mirosława Diachyna (57 kg, cztery walki) i Zuzanna Sokołowska (50 kg), która również stoczyła cztery walki, a w pojedynku o brąz zmierzyła się z zawodniczką z Litwy. Poza podium uplasowała się Zoja Król (46 kg), która stoczyła dwie walki.

Na tym jednak nie koniec startów i sukcesów reprezentantów stargardzkiego klubu. W miniony weekend (1 i 2 grudnia) w Białogardzie odbył się PUCHAR BAŁTYKU w zapasach im. Mieczysława Lisa. W tych zawodach wystartowało ponad 220 zawodników z 15 klubów.

Pierwsze miejsca zajęli: Nadia Tymejczyk, Franciszek Barcki, Łucja Głębocka, Hanna Czekin, Leonard Wdzięczny, Anastazja Grzelak oraz Oskar Barczyński. Na drugiej pozycji zawody ukończyli: Mateusz Kubiak, Filip Kaczyński, Filip Klym i Emanuel Kempiński.

Trzecie miejsce zajęli: Hanna Barcka, Marcela Grzegorek, Filip Mrozek, Igor Radoszewski, Szymon Głoćko i Paweł Panasiuk. Na piątym miejscu zostali sklasyfikowani Karol Klimczak oraz Miłosz Piotrowski.