Dzisiaj jest: 29.2.2024, imieniny: Lecha, Lutomira

Luksusowo na Ceglanej

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Modernizacja w fazie tworzenia dokumentacji.

Luksusowo na Ceglanej

Imponujących rozmiarów kompleks złożony z czterech nowoczesnych boisk z komfortowym zapleczem i infrastrukturą towarzyszącą - tak w niedalekiej przyszłości będzie wyglądało stare boisko przy ul. Ceglanej.

Opracowanie niezbędnej dokumentacji trwa od kilku miesięcy, całość będzie gotowa za rok.

„W tej chwili opracowujemy koncepcję rozbudowy. Jesteśmy w trakcje prac projektowych i wizyt studyjnych na innych, podobnych obiektach np. stadionie Pogoni Szczecin. Do końca listopada będziemy mieć wstępne koncepcje, które pokażą nam, w jakim zakresie stadion będzie przebudowany” - mówi Joanna Rumińska z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie, który jest głównym inwestorem planowanej modernizacji. „To będzie kompleksowa przebudowa obiektu. Oznacza to, że prace obejmą swoim zasięgiem boisko, zaplecza, trybuny, zadaszenia i pomieszczenia socjalne. To bardzo duża i poważna inwestycja na lata” - dodaje. Na tym etapie nie wiadomo, ile będzie kosztowała modernizacja boiska przy Ceglanej. „Jesteśmy w fazie pozyskiwania funduszy ze środków zewnętrznych, ale żeby o nie aplikować musimy mieć przygotowaną pełną dokumentację. Chcielibyśmy, żeby stadion docelowo spełniał wymagania pierwszej ligi, więc mówimy o bardzo poważnych kwotach” - zaznacza Joanna Rumińska.

Koszt opracowania dokumentacji to prawie 900 000 złotych. Całość ma być gotowa jesienią przyszłego roku. 

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
„Zachodniopomorska Stójka dla Hani”. Fotorelacja