Dzisiaj jest: 10.5.2024, imieniny: Antoniny, Izydory, Jana

Atomowy start i spokojne zwycięstwo PGE Spójni Stargard

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:

Koszykarze PGE Spójni Stargard pozostali niepokonani w wyjazdowych meczach.

Koszykarze PGE Spójni Stargard pozostali niepokonani w wyjazdowych meczach. W 7. kolejce Orlen Basket Ligi wygrali z Domelo Sokołem Łańcut 86:73.

Kluczem do sukcesu okazał się świetny, wręcz atomowy start. Po serii 12 punktów stargardzianie prowadzili 18:4. Koszykarze PGE Spójni trafiali wszystkie swoje rzuty (8/8). Znakomicie mecz zaczęli Stephen Brown Jr. i Wesley Gordon. Do tego "trójki" dołożyli Devon Daniels IV i Adam Brenk.

W kolejnych minutach oczywiście skuteczność spadła. W całym meczu Biało-Bordowi trafili 26/44 rzutów za dwa, 7/19 "trójek" i 13/19 rzutów wolnych. Gospodarze nie mogli im zagrozić, trafiając 5/20 prób z dystansu. PGE Spójnia w końcu przeważała w zbiórkach - 43:29 w tym 11:10 na atakowanej tablicy. Znacząca przewaga była też w asystach (22:12). Tylko straty (14:9) to element, w którym PGE Spójnia wypadła gorzej od Domelo Sokoła.

Po 20 minutach PGE Spójnia prowadziła 43:28. Tylko trzecią kwartę gospodarze wygrali 27:21. Łańcucianie świetnie zaczęli tę część (12:4), niwelując różnicę do siedmiu "oczek". To był świetny moment Kacpra Młynarskiego. Były koszykarz PGE Spójni w kilka minut zdobył 10 ze swoich 13 punktów. Gospodarze jeszcze kilka razy zbliżali się na różnicę mniejszą niż 10 punktów, ale PGE Spójni nie postraszyli. Stargardzianie błyskawicznie odpowiadali, a w końcówce grali długie akcje. Nawet gdy nie trafiali, nie tracili przewagi.

Warto odnotować, że Biało-Bordowi wygrali czwartą kwartę, co wydarzyło się dopiero po raz drugi w sezonie. Dla gospodarzy 26 punktów rzucił Tyler Cheese. PGE Spójnia miała czterech liderów, którzy łącznie rzucili 70 z 86 "oczek". Stephen Brown Jr. miał 23 punkty (9/11 za dwa) i sześć asyst. Devon Daniels IV skompletował double-double - 18 "oczek" i 11 zbiórek. Miał też po cztery asysty i straty. Gdy nie było go na parkiecie kontrolę nad meczem przejmował Brown.

Najlepszy ofensywnie mecz zagrał Wesley Gordon. Trafił 8/9 rzutów z gry. Do 18 punktów dołożył siedem zbiórek, cztery asysty, trzy bloki i dwa przechwyty. To wszystko złożyło się na wysoki wskaźnik efektywności (31). Co ciekawe ta trójka w pierwszej połowie zdobyła 36 z 43 punktów stargardzkiej drużyny. Po przerwie wsparł ich Benjamin Simons - 11 "oczek" (4/6 z gry). Amerykanin grał więcej niż Aleksandar Langović (16 minut, cztery punkty i pięć zbiórek).

Domelo Sokół Łańcut - PGE Spójnia Stargard 73:86 (12:25, 16:18, 27:21, 18:22)

Domelo Sokół: Tyler Cheese 26, Kacper Młynarski 13, Corey Sanders 10, Janis Berzins 8, Adam Kemp 6, Marcin Nowakowski 5, Filip Struski 3, Mateusz Szczypiński 2, Biram Faye 0.

PGE Spójnia: Stephen Brown Jr. 23, Devon Daniels IV 18, Wesley Gordon 18, Benjamin Simons 11, Karol Gruszecki 4, Aleksandar Langović 4, Adam Brenk 3, Sebastian Kowalczyk 3, Adam Łapeta 2.