Dzisiaj jest: 9.5.2024, imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola

Błękitni przegrali z liderem III ligi

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:

Derbowa historia powtórzyła się. Podobnie, jak w poprzednim sezonie piłkarze Błękitnych Stargard przegrali w wyjazdowym meczu ze Świtem Szczecin 0:3.

Podobnie, jak przed ponad rokiem również w sobotnim pojedynku 14. kolejki III ligi gospodarze wypracowali dwubramkową przewagę w pierwszej połowie. Teraz zrobili to jednak jeszcze szybciej, bo po 19 minutach. Dominik Siwiński otworzył wynik w 14. minucie, główkując po rzucie rożnym. Rezultat podwyższył Jędrzej Kujawa. W końcówce meczu na 3:0 trafił Gracjan Goździk.

Różnica taka, że w obecnym sezonie ekipa z północnego Szczecina jest zdecydowanie silniejsza. W 14 meczach Świt zdobył 36 punktów (11 zwycięstw i trzy remisy). Imponujący jest też bilans bramkowy (31:7). Czy to będzie ten sezon, w którym Świt awansuje do II ligi?

Takich celów nie mają Błękitni, którzy z 17 "oczkami" zajmują 12. miejsce w tabeli. W czterech ostatnich meczach stargardzki zespół zdobył tylko punkt za remis w Wolinie. W 2023 roku Błękitnym pozostały jeszcze do rozegrania cztery spotkania w tym aż trzy domowe. Czy okaże się to atutem i pozwoli znacząco podreperować dorobek? Obecny bilans (cztery punkty w sześciu meczach rozgrywanych w Stargardzie) nie napawa optymizmem.

Świt Szczecin - Błękitni Stargard 3:0 (2:0)
1:0 - Dominik Siwiński 14'
2:0 - Jędrzej Kujawa 19'
3:0 - Gracjan Goździk 90'