Dzisiaj jest: 29.2.2024, imieniny: Lecha, Lutomira

Stargard w obiektywie zwycięzców

Dodano: 5 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Już po raz dwunasty komisja konkursowa Urzędu Miejskiego wybrała najpiękniejsze fotografie, które ozdobią kalendarz naszego miasta w 2024 roku.

Stargard w obiektywie zwycięzców

Już po raz dwunasty komisja konkursowa Urzędu Miejskiego wybrała najpiękniejsze fotografie, które ozdobią kalendarz naszego miasta w 2024 roku.

Spośród kilkudziesięciu nadesłanych prac wybrano 13 najciekawszych. To właśnie one będą obrazować poszczególne miesiące nowego roku, a jedna z nich znajdzie się na okładce kalendarza.

„Cieszę się, że mamy w Stargardzie tak wielu zdolnych fotografów, którzy chcą się z nami dzielić swoimi pracami. To właśnie dzięki nim popularność kalendarza miejskiego rośnie z roku na rok” - mówiła Ewa Sowa, zastępca prezydenta miasta. „Już teraz zastanawiamy się, jaki powinien być temat przewodni przyszłorocznego konkursu. Wiem jednak, że niezależnie od motywu, będziemy mieli w czym wybierać” - podkreśliła.

Tegoroczny konkurs fotograficzny odbywał się pod hasłem  „Odkryj Stargard”. Wszystkie prace nawiązują do naszego miasta. Pokazują jednak Stargard z nieco innej, artystycznej strony. Autorami wszystkich zwycięskich prac są mieszkańcy naszego miasta, którzy amatorsko zajmują się fotografią.

„Jestem niezwykle wzruszona, że już po raz trzeci zostałam laureatką tego konkursu. Każde wyróżnienie cieszy mnie równie mocno. Dzięki temu widzę, że kierunek artystyczny, który obrałam jest słuszny” - mówiła jedna z laureatek, Anna Wardal.

Każdego roku na publikację miejskiego kalendarza czeka wiele osób. Stargardzkie kalendarium przypomina nie tylko o ważnych datach, ale stanowi również element ozdoby wielu domów.

„To jest niesamowite, że moje zdjęcie będzie towarzyszyć stargardzianom przez cały rok” - mówiła Agnieszka Gołąb, której zdjęcie ozdobi czerwiec. „Startowałam w konkursie już po raz drugi. W zeszłym roku się nie udało. Wyciągnęłam więc wnioski i spróbowałam raz jeszcze. Tym razem z sukcesem” - podkreśliła Agnieszka.

Autorzy najlepszych zdjęć otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 300 zł. Listę wszystkich nagrodzonych przedstawiamy poniżej. 

 

OKŁADKA – Katarzyna Czerkawska

STYCZEŃ – Anna Koba

LUTY – Wojciech Iwański

MARZEC – Mateusz Buława

KWIECIEŃ – Łukasz Sofianowicz

MAJ – Małgorzata Jakubowska

CZERWIEC – Agnieszka Gołąb

LIPIEC – Tatiana Kovtun

SIERPIEŃ – Agnieszka Optacy

WRZESIEŃ – Anna Wardal

PAŹDZIERNIK – Tatiana Kovtun

LISTOPAD – Amelia Iwańska

GRUDZIEŃ – Małgorzata Jakubowska

Nagrodzone zdjęcia do obejrzenia: TUTAJ

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
„Zachodniopomorska Stójka dla Hani”. Fotorelacja