Dzisiaj jest: 15.6.2024, imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

Nolato chce się u nas rozwijać

Dodano: 8 miesięcy temu
Redakcja poleca!

W Stargardzkim Parku Przemysłowym od 2016 roku działa szwedzki koncern produkujący specjalistyczne wyroby m.in. dla branży medycznej i farmaceutycznej.

Nolato chce się u nas rozwijać

W Stargardzkim Parku Przemysłowym od 2016 roku działa szwedzki koncern produkujący specjalistyczne wyroby m.in. dla branży medycznej i farmaceutycznej. Firma Nolato czuje się u nas świetnie i planuje dalszy rozwój. Zwiększenie produkcji i wdrażanie nowych technologii to także kolejne miejsca pracy dla stargardzian.
 

Szwedzka firma zatrudnia w SPP 150 osób, które pracują na dwie zmiany. Jej siedziba znajduje się przy ul. Usługowej. Od początku działalności w Stargardzie Nolato systematycznie zwiększa produkcję i przyjmuje kolejnych pracowników. W sumie koncern ma 20 fabryk na całym świecie. Łącznie pracuje w nich ponad 2600 osób.
 

Firma Nolato powstała w 1938 roku w Szwecji. Specjalizuje się w technologiach wtryskowych, montażu i kontroli wyrobów medycznych oraz obróbce implantów medycznych. Świadczy usługi nieaseptycznych wypełnień dla branży farmaceutycznej. Produkcja odbywa się zarówno w pomieszczeniach czystych (clean roomach), jak i w warsztatach.
 

Zdjęcia: UM w Stargardzie/nolato.com

URZĄD MIEJSKI W STARGARDZIE

Źródło: Urząd Miejski w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
II Stargardzki Korowód Dziejów. Fotorelacja