Dzisiaj jest: 29.9.2024, imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Trudny początek PGE Spójni II Stargard

Dodano: rok temu Autor:

Za koszykarzami PGE Spójni II Stargard drugi wyjazdowy mecz w sezonie 2023/2024.

Za koszykarzami PGE Spójni II Stargard drugi wyjazdowy mecz w sezonie 2023/2024. Występujący w II lidze Biało-Bordowi wygrali dwie kwarty, ale cały mecz z PKK 99 Pabianice skończył się wysoką porażką 60:84.

PGE Spójnia II Stargard zaczęła sezon od środowego meczu w Toruniu (porażka 82:119). AZS UMK Transbruk jednak trzy dni później potwierdził, że jest mocnym zespołem niespodziewanie pokonując ŁKS Coolpack Łódź 73:70. PKK 99 Pabianice w pierwszym meczu wygrał u siebie z Pyra AZS Szkoła Gortata Poznań (88:83), czyli ekipą, która jako pierwsza w tym sezonie przyjedzie do stargardzkiej hali OSiR (środa 4 października, godz. 20:00).

Stargardzianie rozpoczęli mecz w Pabianicach od prowadzenia po punktach Kacpra Kaźmierskiego. Gospodarze już jednak po pierwszej kwarcie wygranej 24:13 uzyskali znaczącą przewagę. Przyjezdni wygrali drugą odsłonę 15:12, a na początku trzeciej części przegrywali tylko 30:36. PKK odpowiedział serią aż 18 punktów z rzędu. Takiej różnicy PGE Spójnia już nie zniwelowała nawet pomimo wygranej 20:18 czwartej kwarty.

Rywale mieli nawet 35 punktów przewagi. Skończyło się ich zwycięstwem 84:60. Najlepszym strzelcem PGE Spójni II z 14 punktami (5/12 z gry) był Kacper Kaźmierski. Oliwer Korolczuk dołożył 13, a Wiktor Pankiewicz 11 punktów. Najwyższy w zespole Miłosz Kicki miał po osiem "oczek" i zbiórek. Dla ekipy z Pabianic 17 punktów, osiem asyst, siedem zbiórek i sześć przechwytów uzyskał Szymon Gralewski.

PKK 99 Pabianice - PGE Spójnia II Stargard 84:60 (24:13, 12:15, 30:12, 18:20)

PKK 99: Szymon Gralewski 17, Wiktor Wilk 15, Patryk Zawadzki 12, Szymon Barys 11, Przemysław Grabowski 8, Maciej Strzelczyk 6, Kacper Maj 5, Patryk Purta 4, Jakub Wudarczyk 3, Jan Sobolewski 2, Wojciech Wierzchowski 1, Kacper Moczkowski 0.

PGE Spójnia II: Kacper Kaźmierski 14, Oliwer Korolczuk 13, Wiktor Pankiewicz 11, Miłosz Kicki 8, Maksym Kołodziej 8, Mateusz Bryła 4, Jakub Wojdak 2, Bartosz Bluj 0, Jakub Grabowski 0, Sebastian Kaspruk 0.