Dzisiaj jest: 29.9.2024, imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Trwa świetna seria Błękitnych Stargard i Grzegorza Aftyki

Dodano: rok temu Autor:

Piłkarze Błękitnych Stargard w 10. kolejce III ligi zmierzyli się w wyjazdowym meczu z Sokołem Kleczew.

Drużyna prowadzona przez trenera Jarosława Piskorza przedłużyła świetną serię. W Kleczewie Błękitni wygrali 2:0. W czterech ostatnich meczach stargardzki zespół zdobył 10 ze swoich 16 punktów. To dało już awans na ósme miejsce w tabeli.

Niesamowitą strzelecką serię przedłużył również Grzegorz Aftyka, który po raz drugi z rzędu zdobył dwa gole. Tym razem wykorzystał rzuty karne w 68. i 71. minucie (informacja za 90minut.pl). Skrzydłowy pozyskany do Błękitnych już po rozpoczęciu sezonu ma łącznie pięć goli w trzech ostatnich meczach, bo jego trafienie dało też remis 1:1 z Pogonią Nowe Skalmierzyce.

Sokół zajmuje 12. miejsce w tabeli, ale dziewięć z 11 "oczek" zdobył u siebie. W Kleczewie wygrała tylko (4:1) wspomniana Pogoń Nowe Skalmierzyce. W środę natomiast w Pucharze Polski trudną przeprawę miało tam Zagłębie Lubin. Ekipa z PKO Ekstraklasy zwyciężyła 3:2, jednak do awansu potrzebowała dogrywki.

W następnym meczu Błękitni podejmą w piątek 6 października (godz. 16:00) Zawiszę Bydgoszcz. To kolejny III-ligowiec, który gra w Pucharze Polski i w 1/16 finału zmierzy się z Lechem Poznań.

Sokół Kleczew - Błękitni Stargard 0:2 (0:0)
0:1 - Grzegorz Aftyka (k.) 68'
0:2 - Grzegorz Aftyka (k.) 71'